Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Zwycięstwo Radomiaka w zimowej aurze

sobota, 28 listopada 2020 21:10 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał GKS Bełchatów 2:0. Grę obu drużynom utrudniał padający śnieg.

Tuż przed meczem w Radomiu zaczął padać śnieg. Obie drużyny przeprowadziły rozgrzewkę w zimowej aurze. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego w tym tygodniu Diego Armando Maradony.

Radomiak rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w 11. minucie gola na 1:0 strzelił Karol Podliński. W 22. minucie mogło być 2:0, ale strzał Cichockiego obronił Lenarcik. Po tej akcji inicjatywę zaczęli przejmować goście. Pokonać Kochalskiego próbowali m.in. Pawlik, Zdybowicz czy Najemski, ale żaden z tych strzałów nie znalazł drogi do bramki. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:0.

Na początku drugiej połowy GKS mógł doprowadzić do remisu. W 50. minucie po strzale SIerczyńskiego piłka uderzyła w słupek. Goście przeważali, ale punktem zwrotnym okazała się 74. minuta. Drugą żółtą kartkę otrzymał Najemski i od tej chwili GKS grał w „10”. W 80. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Banasiak, ale na posterunku był Lenarcik. W 87. minucie na 2:0 podwyższył kapitalnym strzałem Leandro. Brazylijczyk uderzył sprzed pola karnego w samo okienko bramki. Do końca wynik nie zmienił się. Radomiak pokonał GKS Bełchatów 2:0.

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Gole: Podliński 11’, Leandro 87’