Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Radomka po raz drugi wygrywa z mistrzyniami Polski

niedziela, 13 grudnia 2020 10:34 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:2 zakończył się mecz 13. kolejki Tauron Ligi. Zawodniczki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały u siebie z zespołem Grupa Azoty Chemik Police - mistrzyniami Polski.

Pierwszy i drugi set rozpoczynały się prowadzeniem przyjezdnych, jednak gospodynie odrabiały straty. To wprowadzało nerwowość w drużynie z Polic. Finalnie pierwsza partia zakończyła się prowadzeniem radomianek 25:20, a druga - 26:24.

Trzeci set należał do gości. Zawodniczki Chemika nie oddały prowadzenia, mimo że gospodynie próbowały nadrabiać straty. Tę partię zwyciężyły mistrzynie Polski z wynikiem 25:19.

Powodzenie w trzecim secie było mocnym impulsem do dalszej walki o zwycięstwo, zwłaszcza dla atakującej Chemika - Radomiankom udało się wyrównać do 21, ale ta partia zdecydowanie należała do policzanek.

Piąty set rozpoczął się wyrównaną walką, w której ponownie liderką przyjezdnych była serbska atakująca. Po stronie Radomia Serbce próbowała dorównać Bruna Honorio. Przy zagrywce Brakocević Chemik wyszedł na prowadzenie 6:4, jednak radomianki nie poddawały się i walczyły o drugą wygraną z mistrzyniami Polski. Finalnie tie-break zakończył się 15:11 dla radomianek.

Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to dziewiąta wygrana E.Leclerc Moya Radomki Radom w tym sezonie, a druga nad drużyną mistrzyń Polski.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police: 3:2 (25:20, 26:24, 19:25, 23:25, 15:11)

Radomka: Honorio 27, Picussa 7, Johnson 11, Łukasik 9, Twardowska 15, Skorupa 2, Witkowska (libero) oraz Biała 2, Molenda.

Chemik: Kowalewska 4, Kąkolewska 13, Brakocevic 37, Wasilewska 12, Łukasika 7, Mędrzyk 5, Maj (libero) oraz Grajber 2, Bałdyga.

MVP: Katarzyna Skorupa (Radomka).

W następnej kolejce radomianki podejmą drużynę Joker Świecie. Mecz w czwartek, 17 grudnia o godz. 17.30.