Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

E. Leclerc Moya Radomka wygrała i pozostaje w grze o półfinał!

sobota, 20 marca 2021 19:48 / Autor: Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała DPD IŁCapital Legionovię Legionowo 3:1. O awansie do półfinału zadecyduje trzeci mecz.

Do składu E. Leclerc Moya Radomki Radom powróciła po kontuzji Katarzyna Skorupa - jedna z liderek zespołu. W drużynie zadebiutowała też Ana Bjelica - sprowadzona jako transfer medyczny po przedwczesnym zakończeniu sezonu przez Janisę Johnson.

Początek spotkania należał jednak do drużyny z Legionowa. Gdy wydawało się, że gospodynie wygrają, bo prowadziły 17:8, do głosu doszły podopieczne trenera Riccardo Marchesiego. Radomka zdołała doprowadzić do remisu, a w grze na przewagi wygrać 31:29.

Drugi set miał podobny przebieg. Znowu grę prowadziła DPD IŁCapital Legionovia, ale od połowy partii z każdą piłką rozkręcały się siatkarki Radomki. Ostatecznie drużyna z Radomia wygrała 25:23. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęła E. Leclerc Moya Radomka, ale tym razem to gospodynie rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

W czwartej odsłonie długo utrzymywał się wynik na styku. Radomka rozpoczęła serię punktów od stanu 11:11 i wygrała 25:17.

MVP spotkania została wybrana Bruna Honorio.

Decydujące spotkanie o awansie do półfinału zostanie rozegrane w środę (24 marca) w Radomiu.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo - E. Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (29:31; 23:25; 25:20; 17:25)