Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Pierwszy krok do medalu. Zwycięstwo E. Leclerc Moya Radomki Radom!

sobota, 10 kwietnia 2021 19:16 / Autor: Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź 3:0 i zrobiła pierwszy krok do brązowego medalu Tauron Ligi.

Pierwszy set miał niezwykły przebieg. E. Leclerc Moya Radomka Radom przegrywała 12:19 i wydawało się, że partia padnie łupem siatkarek ŁKS-u. To był jednak moment zwrotny. Radomka zaczęła seryjnie zdobywać punkty i najpierw doprowadziła do remisu 22:22, a po chwili wygrała seta 25:22.

W drugiej odsłonie Radomka kontrolowała przebieg gry od samego początku. Siatkarki z Łodzi ani razu nie prowadziły i ostatecznie podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wygrały 25:19.

Trzeci set rozpoczął się lepiej dla siatkarek z Łodzi. Radomka przegrywała 4:8 i o czas poprosił trener Riccardo Marchesi. Przerwa dała efekt i po chwili mieliśmy remis 9:9. Przy prowadzeniu Radomki 13:10 o czas poprosił trener ŁKS-u. Po chwili było już 14:13, ale to był ostatni zryw drużyny z Łodzi w tym meczu. E. Leclerc Moya Radomka Radom wygrała 25:19 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz we wtorek w Łodzi. Przypomnijmy, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

E. Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22; 25:19; 25:19)