Jan Pasterski

Radomiak przegrał w Tychach

wtorek, 20 kwietnia 2021 20:28 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

W pojedynku 25. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom przegrali na wyjeździe 0:1 z GKS-em Tychy. Dla gospodarzy gola zdobył Łukasz Grzeszczyk z rzutu karnego.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Dopiero po kwadransie spotkanie się wyrównało. W 20 minucie w siatce radomian piłkę umieścił Szymon Lewicki, jednak sędzia gola nie uznał. Około 40 minuty w polu karnym Jakubik faulował rywala i arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Z tą decyzją nie mogli pogodzić się Damian Jakubik oraz trener Dariusz Banasik. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami. Bramkę z rzutu karnego zdobył dla GKS-u Tychy Łukasz Grzeszczyk. Pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Radecki. Od tego momentu zespół z Radomia grał w osłabieniu.

Szkoleniowcy nie zdecydowali się na żadne zmiany. W 70 minucie Gąska mógł doprowadzić do remisu, jednak piłka trafiła w poprzeczkę bramki. Przyjezdni mieli kolejną okazję do zdobyci gola 8 minut później. Jednak uderzenie piłki głową przez Rossiego było niecelne. W doliczonym czasie szansę na wyrównanie wyniku miał Dominik Sokół, lecz napastnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W doliczonym czasie czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał Damian Jakubik.