Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK

Oni byli najszybsi w Kozienicach

niedziela, 12 września 2021 19:23 / Autor: Kamil Zapora
Sebastian Bittner najszybciej przejechał 34 km, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj wśród lasów Puszczy Kozienickiej ścigali się kolarze z całej Polski. Za nami Legia MTB Maraton. Sprawdźcie jakie czasy osiągnęli w tym roku najszybsi zawodnicy.

Linia startu i mety znajdowała się w okolicy byłej strzelnicy przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach, a trasa prowadziła do Stanisławic i z powrotem - łącznie 17 km. Kolarze mieli do wyboru trzy dystanse: GIGA - 3 pętle, MEGA - 2 pętle oraz MINI - jedno okrążenie.

Najdłuższy dystans, czyli 51 km najszybciej pokonał Kamil Kuszmider. Zajęło mu to jedną godzinę 50 minut i 15 sekund.

Na dystansie MEGA, czyli dwa okrążenia po 17 km najszybszy był Sebastian Bittner, który dzisiaj osiągnął czas jednej godziny 11 minut i 15 sekund. - Dodatkową przeszkodą, która dzisiaj spotkała nas na trasie była ulewa piętnaście kilometrów przed metą, ale mimo to plan został wykonany - powiedział po wyścigu Sebastian Bittner.

Na tym samym dystansie startował Mariusz Weronowicz w barwach Enei Energi Kozienice, który na metę przyjechał jako ósmy po godzinie i 17 minutach. Wynik ten uczynił go najszybszym zawodnikiem z Kozienic. - Przede wszystkim jestem zadowolony, że dojechałem na metę. Dodatkowo cieszę się, że po raz pierwszy udało mi się być najszybszym wśród kozieniczan - przyznał Mariusz Weronowicz.

Co ciekawe, dzisiaj na dystansie dwa razy krótszym startował jego syn Maciej w barwach tego samego klubu: