Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Dariusz Banasik: Byliśmy lepszym zespołem

wtorek, 14 września 2021 07:18 / Autor: Michał Kaczor

Trenerzy Dariusz Banasik i Kosta Runjaić podsumowali mecz Radomiak Radom - Pogoń Szczecin (1:1).

Dariusz Banasik (trener Radomiaka):

Mam mieszane uczucia. Jakby wyłączyć drugą minutę, kiedy straciliśmy bramkę, to moje wrażenie jest takie, że byliśmy zespołem lepszym. Momentami dominowaliśmy na boisku. Nawet w pierwszej połowie stworzyliśmy 2-3 sytuacje, z których powinniśmy zdobyć bramki. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Pogoni Szczecin. Druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, kibice fajnie dopingowali, działo się dużo. Doczekaliśmy się do tej 89. minuty, gdzie wspaniała bramka Leandro uwieńczyła naszą dobrą grę. Patrząc na zespół Pogoni Szczecin, który przyjeżdżał tutaj w roli faworyta, byliśmy lepszym zespołem. Dziękuję chłopakom za walkę do końca i kibicom za wspaniały doping. Jedna kontrowersja. Wydawało mi się, że należał nam się rzut karny po faulu na Leandro.

Posłuchaj całą wypowiedź trenera Dariusza Banasika i odpowiedzi na pytania dziennikarzy:

Kosta Runjaić (trener Pogoni):

Ten punkt jest absolutnie w porządku. Radomiak zdecydowanie na to zasłużył. Nie mogę być zadowolony z obu połów w wykonaniu swojego zespołu. Radomiak z dużym wsparciem swoich kibiców jak z poświęceniem grać w piłkę nożną. To poświęcenie bardzo mi się dzisiaj podobało. My przegrywaliśmy za dużo pojedynków i w podstawach futbolu byliśmy niewystarczająco dobrzy. Szanse, które mieliśmy, to nie wykorzystaliśmy ich i nie miałem poczucia, że bylibyśmy w stanie je wykorzystać. W takiej formie fizycznej nie przystoi to do Ekstraklasy. Jeden punkt to nie jest zły wynik, ale jesteśmy rozczarowani i będę o tym rozmawiał z drużyną. Życzę Radomiakowi wszystkiego dobrego w tym sezonie i żeby u siebie zdobywali jak najwięcej punktów.

Posłuchaj całą wypowiedź trenera Kosty Runjaicia i odpowiedzi na pytania dziennikarzy: