Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

Kolejny raz pobiegli dla trzeźwości

sobota, 09 października 2021 15:08 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Ponad 200 biegaczy stanęło w sobotę, 9 października, na starcie biegów w ramach XVI Radomskiego Maratonu Trzeźwości.

21, 42 i 70 km takie dystanse mieli do pokonania zawodnicy XVI Maratonu Trzeźwości, który odbył się na terenie nadleśnictwa Radom. Startujący z Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku mieli różne motywy. Jedni biegli, bo promują idee zdrowego trybu życia, a inni pobiegli, aby spotkać się ze znajomymi i wykorzystać piękną pogodę:

Jako pierwsi, bo już o godz. 7:00 wystartowali ultramaratończycy, po maratończycy. Na końcu na stracie stanęli półmaratończycy. Biegaczom kibicowali znajomi oraz rodziny. A jaka jest idea biegu o tym mówi Jarosław Wojtuniak z Biegiem Radom:

Osoby startujące zachęcały do biegania, a także podpowiedziały, jak przygotować się do maratonu:

Na trasie spotkaliśmy także fotografa, który podpowiedział, jak dobrze zrobić zdjęcia biegaczom:

Razem z biegaczami pobiegł również Tadeusz Kraska. Jak zawsze na imprezie nie zabrakło wolontariuszy, którzy stali na punktach żywieniowych i pomagali zawodnikom w razie potrzeby.

XVI Maraton Trzeźwości zwyciężył Michał Kolaszt z wynikiem 02:52:47, srebro zdobył Artur Jandrych natomiast trzeci był Kamil Czarnecki.

W półmaratonie najlepszy był Adam Świgoń, drugie miejsce zajął Kuba Gałasiewicz, a trzeci na metę dobiegł Rafał Osiński.

Natomiast w utramaratonie na metę pierwszy dobiegł Karol Grabda, drugi był Sławomir Rusak, a trzeci Wojciech Pawłowski.