Jan Pasterski

Radomiak wyszarpał zwycięstwo w 97. minucie!

piątek, 29 października 2021 19:38 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali na wyjeździe Cracovię 2:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 97. minucie Artur Bogusz!

W pierwszej połowie piłkarze Radomiaka przeważali. W 5. minucie groźnie dośrodkowywał Leandro, jednak nikt nie przeciął toru lotu piłki. W 22. minucie sędzia podyktował rzut karny po fauli na Machado. Jedenastkę precyzyjnym strzałem wykorzystał Karol Angielski. Radomiak nie zamierzał poprzestawać na nieznacznym prowadzeniu. W 34. minucie indywidualną akcję przeprowadził Michał Kaput, ale jego strzał przeleciał minimalnie obok słupka.

W drugiej połowie do głosu doszła Cracovia. Gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. W 53. minucie bliski wyrównania był Piszczek, ale w bramce pewnie radził sobie Filip Majchrowicz. "Pasy" stwarzały sobie groźne sytuacje przy stałych fragmentach gry. Cracovia doprowadziła do remisu w 72. minucie. Po rzucie rożnym bramkarza Radomiaka pokonał Filip Piszczek. Gospodarze chcieli pójść za ciosem i chwilę później stworzyli kolejne sytuacje. Chwilę później jednak do głosu doszli piłkarze Radomiaka. W 88. minucie mieliśmy kontrowersyjną sytuację. Najpierw czerwoną kartkę dostał Loshaj za ostry faul na Karolu Angielskim, jednak po sprawdzeniu w systemie VAR sędzia zmienił decyzję i ukarał piłkarza Cracovii żółtym kartonikiem. W 94. minucie głową strzelał Mateusz Radecki, jednak piłka poleciała wysoko nad bramką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 97. minucie gola głową strzelił Artur Bogusz! Obrońca Radomiaka był zupełnie zostawiony w polu karnym i pokonał bramkarza Cracovii.

To drugie zwycięstwo z rzędu Radomiaka, które przerwało serię meczów bez porażki Cracovii!

Cracovia - Radomiak Radom 1:2 (0:1)

Gole: 72' Piszczek - dla Cracovii oraz 25' Angielski (k), 90+7' Bogusz - dla Radomiaka