Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

Piłka nożna

Czwarte zwycięstwo z rzędu Radomiaka!

poniedziałek, 22 listopada 2021 19:30 / Autor: Michał Kaczor

Czwarte zwycięstwo z rzędu Radomiaka. "Zieloni" pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0!

Mecz mógł rozpocząć się od szybkiego gola dla Zagłębia. W 3. minucie w pustą bramkę nie trafił Saša Živec. W 15. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Leandro dośrodkował z prawej strony, a piłkę głową do bramki skierował Raphael Rossi. W 27. minucie było już 2:0. Maurides strącił piłkę głową do Angielskiego, a napastnik "Zielonych" strzelił mocno przy bliższym słupku. Bez szans był w tej sytuacji Hładun. Bramkarz Zagłębia miał jeszcze sporo pracy w pierwszej połowie. Okazje na podwyższenie prowadzenia mieli między innymi Maurides i Abramowicz.

Początek drugiej odsłony mógł być wymarzony dla Zagłębia. W 47. minucie sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Filip Starzyński, ale lepszy w tym pojedynku okazał się Filip Majchrowicz. Kolejną sytuację gospodarze mieli 10 minut później. Z pola karnego strzelał Pantić, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 66. minucie. Po dobrej akcji Radomiaka sędzia pokazał drugą żółtą kartkę dla Karola Angielskiego, który tym samym musiał opuścić boisku. Jak okazało się, napastnik "Zielonych" upadając nadepnął na rywala. W końcowym fragmencie meczu Radomiak oddał inicjatywę, ale radomianie dobrze spisywali się w obronie. Mimo doliczonych 8 minut wynik nie zmienił się. Radomiak odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu!

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom (0:2)

Gole: 15' Rossi, 27' Angielski