Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

Nokaut w 6 minut. Radomiak przegrał z Wartą Poznań

niedziela, 20 lutego 2022 14:13 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali z Wartą Poznań 1:3. Podopieczni trenera Dariusza Banasika wszystkie gole stracili między 47. i 53. minutą.

Od początku meczu piłkarzom obu drużyn przeszkadzał silny wiatr. W pierwszych minutach niewiele się działo. Radomiak i Warta skupiły się przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów. W 18. minucie groźny strzał oddał Raphael Rossi. Brazylijczyk dopadł do piłki wybijanej przez obrońców Warty i uderzył tuż obok bramki strzeżonej przez Adriana Lisa. Chwilę później dwie okazje miał Miguel Luis. Zawodnik Warty najpierw nie trafił czysto w piłkę, a w kolejnej akcji jego strzał zablokował Dawid Abramowicz. W 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Maurides, jednak piłkę pewnie złapał bramkarz Warty. W 37. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Leandro spadło na głowę Raphaela Rossiego, niepewnie interweniował Adrian Lis, a piłę do bramki skierował Dawid Abramowicz.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły bez zmian. Już w 47. minucie Warta wyrównała. Jan Grzesik dobrze znalazł się w polu karnym, uderzył w długi róg i piłka wpadła do bramki Filipa Majchrowicza. W 51. minucie Warta wyszła na prowadzenie. Kontrę wykończył Miguel Luis. Trener Radomiaka nie zdążył zareagować i już było 3:1. Ponownie do piłki dopadł Miguel Luis i trafił do bramki. Dariusz Banasik zdecydował o trzech zmianach. Z boiska zeszli Thabo Cele, Maurides i Jo Santos, a w ich miejsce pojawili się Mateusz Radecki, Luis Machado i Luizao. W 64. minucie indywidualną akcję przeprowadził Machado, ale jego strzał złapał Adrian Lis. Radomiak zaczął atakować całym zespołem. Wynikały z tego groźne kontry Warty. W 81. minucie sytuację sam na sam wybronił Filip Majchrowicz. W 87. minucie groźnie strzelił Karol Angielski, ale dobrze spisał się w bramce Adrian Lis. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Radomiak przegrał 1:3.

Warta Poznań - Radomiak Radom 3:1 (0:1)

Gole: 37' Abramowicz - dla Radomiaka oraz 47' Grzesik, 51', 53' Miguel Luis