Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Radomiak zremisował w Mielcu

poniedziałek, 25 lipca 2022 20:52 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka zremisowali na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:1. Gola dla "Zielonych" strzelił Dawid Abramowicz.

Mecz rozpoczął się od niepewnej interwencji bramkarza Radomiaka. Gabriel Kobylak przy próbie wybicia piłki trafił w Maja, ale piłka nie wpadła do bramki. W 28. minucie stuprocentową sytuację dla Radomiaka zmarnował Alves. Szwajcar miał piłkę w polu karnym, ale jego strzał obronił bramkarz Stali. W 40. minucie ponownie niepewnie interweniował Kobylak. Bramkarz Radomiaka wybił piłkę pod nogi rywala, ale po chwili obronił strzał Domańskiego.

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian. W 55. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Thabo Cele trafiło do Dawida Abramowicza, a obrońca "Zielonych" zmieścił piłkę przy dalszym słupku bramki. Kilka minut później okazję na podwyższenie prowadzenia miał Pawłowski, jednak jego strzał obronił Mrozek. W 71. minucie Stal doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelił Hamulić. Radomiak przycisnął i stworzył sobie kolejne sytuacje. W 83. minucie Pawłowski z bliska nie trafił w bramkę, a po chwili to samo zrobił Machado. W 89. minucie ponownie głową uderzał Pawłowski, ale na posterunku był Mrozek. W doliczonym czasie gry z linii pola karnego groźnie strzelił Thabo Cele, jednak i tym razem obronną ręką wyszedł bramkarz Stali.

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1 (0:0)

Gole: 71' Hamulić - dla Stali oraz 55' Abramowicz - dla Radomiaka