Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomiak wysoko przegrał z Górnikiem Zabrze

sobota, 30 lipca 2022 19:15 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:3. Na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie kibice "Zielonych" muszą poczekać przynajmniej tydzień.

Radomiak od początku meczu był aktywny. Z dobrej strony pokazywali się m.in. Thabo Cele i Lisandro Semedo. W 15. minucie Radomiak miał okazję do objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym z kilku metrów strzelał Raphael Rossi, ale jego uderzenie obronił bramkarz Górnika. Z każdą minutą Radomiak coraz bardziej naciskał, ale to goście wyszli na prowadzenie. W 28. minucie głową trafił Szymon Włodarczyk. W 32. minucie było już 2:0 dla Górnika. Precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Bartosz Nowak. Po dwóch ciosach Radomiak miał problemy ze stworzeniem składnej akcji i do przerwy mieliśmy dwubramkowe prowadzenie gości.

Drugą połowę Radomiak rozpoczął z trzema zmianami. Za Pawłowskiego, Feliksa i Semedo pojawili się Leandro, Maurides i Machado. Już po kilku minutach mogło być 3:0, ale stuprocentową sytuację Olkowskiego wybronił Kobylak. Górnik podwyższył prowadzenie w 63. minucie. Autorem gola ponownie był Szymon Włodarczyk. W 72. minucie Radomiak był blisko pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła do Dawida Abramowicza, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Do końca meczu Radomiak walczył o honorowego gola, ale ta sztuka nie udała się. "Zieloni" przegrali pierwszy mecz w tym sezonie.

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)

Gole: Włodarczyk 28', 63', Nowak 32'