Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Słodko-gorzki początek sezonu dla zespołów z regionu radomskiego w III lidze

poniedziałek, 08 sierpnia 2022 12:28 / Autor: Cyprian Baranowski
fb / Broń Radom
Cyprian Baranowski

Broń Radom na inauguracji rozgrywek III ligi pewnie pokonała Sokół Ostróda 3:1, natomiast Pilica Białobrzegi tym samym stosunkiem przegrała z Legionovią Legionowo.

Zespół z Radomia zdobył trzy punkty dzięki bardzo dobrej postawie Michała Kielaka, który strzelił dwie bramki. Spektakularny debiut zaliczył nowy pomocnik Broni, Sebastian Kobiera, który ustalił wynik meczu. W odmiennych nastrojach zakończyli mecz pierwszej kolejki piłkarze Pilicy Białobrzegi, którzy na swoim stadionie ulegli 1:3 drużynie Legionovii Legionowo, która w minionym sezonie do samego końca walczyła o awans do II ligi z Polonią Warszawa. Podopieczni Marcina Sikorskiego po pierwszej połowie przegrywali już 0:3 tracąc wszystkie bramki w osiem minut. Autorem honorowego gola dla gospodarzy był 22-letni Oskar Wojtysiak.