Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Radomka wygrała z Pałacem Bydgoszcz

poniedziałek, 06 lutego 2023 21:05 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Udało się! Siatkarki Moya Radomki Lotniska Warszawa-Radom w 14. kolejce Tauron Ligi pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1.

Pierwszy set należał do radomianek. Wygrały go 25:10. Drugi set dla siatkarek Radomki był trudniejszy. Rywalki zebrały siły i zaczęły pokazywać na co je stać. W tym secie to właśnie podopieczne Błażeja Krzyształowicza musiały cały czas gonić rywalki. Po zaciętej grze to bydgoszczanki wygrały seta 29:27.

W trzecim secie radomianki, jak i drużyna z Bydgoszczy nie były w stanie wypracować wyższej przewagi nad przeciwniczkami. Jednak to siatkarki Radomki okazały się lepsze i wygrały 25:22. Natomiast w czwartym secie to właśnie gospodynie wysunęły się na prowadzenie i tak pozostało do końca seta. Siatkarki Moya Radomki Lotniska Warszawa-Radom wygrały czwartego seta 25:17 i tym samym wygrały cały mecz 3:1.

Z wygranej radomskiej drużyny cieszy się trener Błażej Krzyształowicz

Radości z wygranej nie ukrywały również siatkarki drużyny z Radomia. Potrzebowałyśmy tej wygranej mówi zawodniczka Radomki Justyna Łukasik:

Mecz skomentowała Agata Witkowska zawodniczka z Bydgoszczy:

Moya Radomka Lotnisko Radom - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:10, 27:29, 25:22, 25:17)
Radomka: Bugg 1, Stepanenko 20, Braga 16, Murek 15, Świrad 9, Łukasik 13, Strasz (libero) oraz Jasek 3, Zaborowska 1, Samara, Biała.
Pałac: Bałdyga 3, Ter Brugge 8, Żurowska 12, Łyszkiewicz 16, Lewandowska 10, Różyńska 6, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Nowakowska.
MVP: Justyna Łukasik (Radomka).