Siatkówka

Enea Czarni Radom przegrali w derbach z Projektem Warszawa

niedziela, 29 października 2023 09:00 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Siatkarze Enea Czarnych Radom w ramach 3.kolejki PlusLigi mężczyzn ponownie zameldowali się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Podopieczni Pawła Woickiego tym razem zmierzyli się z Projektem Warszawa. Zespół ze stolicy Polski wywiózł z obiektu sportowego przy ul. Struga komplet punktów, wygrywając całe spotkanie 3:0. MVP meczu wybrany został libero Projektu, Damian Wojtaszek.

Siatkarze Enea Czarnych Radom do starcia z Projektem Warszawa podchodzili po dwóch porażkach z rzędu. Podopieczni Pawła Woickiego na inaugurację sezonu musieli zaznać goryczy porażki w Lublinie. W ostatnią środę (25 października) Wojskowi zameldowali się pierwszy raz w obecnych rozgrywkach w hali Radomskiego Centrum Sportu. Enea Czarni nie zdołali jednak zapunktować w starciu z Treflem Gdańsk, przegrywając 3:1.

W sobotę, 28 października zespół WKS-u stanął przed kolejną szansą na sięgnięcie po pierwsze punkty w sezonie 2023/2024. Zadanie było jednak bardzo trudne, gdyż po drugiej stronie siatki zameldował się zespół Projektu Warszawa. Drużyna ze stolicy Polski w sobotni wieczór udowodniła swoją dobrą dyspozycję na początku bieżącego sezonu.

Warszawianie premierowego seta rozpoczęli od zwycięstwa. Projekt triumfował w pierwszej odsłonie pojedynku 25:19. Dwa kolejne sety również były rozgrywane pod kontrolą drużyny Piotra Grabana. Projekt wygrał koleje sety 25:21 oraz 25:21 i w całym spotkaniu zwyciężył 3:0. Dla warszawskiego zespołu to trzecie zwycięstwo z rzędu, które sprawia że Projekt wciąż utrzymuje status "niepokonanego zespołu" w PlusLidze.

Enea Czarni Radom po tym meczu mają teraz osiem dni do kolejnej potyczki. Po dwóch meczach z rzędu przed własną publicznością, Wojskowi w niedzielę (5 listopada) pojadą do Suwałk, gdzie w 4. kolejce zmierzą się z miejscowym Ślepskiem Malow. Mecz zaplanowany został na godzinę 14:45 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Enea Czarni Radom - Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
MVP: Damian Wojtaszek (Projekt)
Enea Czarni Radom: Ostrowski (4), Hofer (12), Kraj (5), Todorović (3), Piotrowski (9), Meljanac (12), Nowowsiak (libero) oraz Formela, Gomułka (2), Gniecki i Teklak (libero)
Projekt Warszawa: Firlej, Tillie (10), Wrona (9), Bołądź (12), Semeniuk (4), Szalpuk (9), Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Kowalczyk (2), Grobelny (2), Weber (5)