Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Siatkówka

KKS uległ liderowi grupy

niedziela, 19 listopada 2023 20:41 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea KKS Kozienice
Kamil Zapora

To było jedno z najciekawszych spotkań, jakie w ostatnich latach oglądaliśmy w kozienickiej hali sportowej. W sobotę, 18 listopada, siatkarze Enei KKS-u Kozienice mierzyli się z liderem grupy 2 Metrem Warszawa, a do rozstrzygnięcia losów tego meczu potrzebny był tie-break. Ten niestety padł łupem gości.

W wyjściowym składzie KKS-u znaleźli się: Wojtek Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Daniel Ostrowski na przyjęciu, Maciej Kałasz i Michał Trąbka na środku, Antoni Sokołowski w ataku i Robert Głogowski jako libero.

Już od pierwszych minut kibice byli świadkami prawdziwego widowiska. Pierwszy set zakończył się emocjonującą grą na przewagi, gdzie od stanu 25:26 doszliśmy do 28:26, kolejno po długiej wymianie, asie Ostrowskiego i bloku duetu Kałasz-Sokołowski. Trzeba przyznać, że w sobotę kozieniczanie byli wyjątkowo skuteczni w tym elemencie. Dawno nie widzieliśmy tylu bloków w wykonaniu naszej ekipy. W drugim secie KKS starał się gonić wynik, ale Metro nie oddało wypracowanej na początku partii przewagi, wygrywając do 22. Trzeciego seta, po nieco nerwowej końcówce znów wygrał KKS do 23. Kuba Baranowski na dwa razy przedzierał się przez blok i za drugim razem to się udało. Pod koniec czwartego seto to Metro odjechało i zdobyło 8 punktów z rzędu.

Decydująca odsłona to niestety popis siatkarzy Metra. Kozieniczanie zdecydowanie nie mieli już pomysłów na swoich rywali i chociaż do stanu 7:8 trzymali kontakt, to po zmianie stron zobaczyliśmy jednostronny finisz. Kapitalną serię na zagrywce zaliczył Jan Kopyść, a ze stanu 9:10 (po asie, wracającej czy bloku) zrobiło się 9:14. Ostatecznie seta kozieniczanie przegrali do 10.

W pozostałych meczach Sparta pokonała w trzech setach Kobyłkę, podobnie NECKO wygrało z Ostrołęką. Wynikiem 3:1 dla gospodarzy zakończył się pojedynek Woli z Trójką, a Błonie po tie-breaku zwyciężyło z Lechią II. Mecz Campera ze Spałą II odbędzie się w innym terminie. Po 8 kolejkach zespół z Kozienic ma 17 punktów i 4 oczka straty do lidera ze stolicy. Po 20 oczek uzbierały ekipy z Augustowa i Grodziska Mazowieckiego.

Swoje kolejne spotkanie KKS rozegra już za tydzień i ponownie będzie to mecz domowy. W sobotę, 25 listopada, do Kozienic zawita sąsiad z tabeli MOS Wola Warszawa. Początek meczu o 18.00. Wstęp wolny. Już dziś zapraszamy.

Enea KKS Kozienice – KS Metro Family Warszawa 2:3 (28:26, 22:25, 25:23, 16:25, 10:15)

KKS: Ranecki, Kałasz, Baranowski, Ostrowski, Sokołowski, Trąbka, Głogowski (libero) oraz Kiernoz, Bartnik

Metro: Troczyński, Gregorowicz, Kopyść, Grabek, Cackowski, Getka, Głód (libero)

A. Kosztowniak pod info