Marek Sierocki

Kolejne sukcesy radomian!

poniedziałek, 27 listopada 2023 19:48 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

95. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się na terenie ośrodka przygotowań olimpijskich w Drzonkowie. Na trudnej i selektywnej trasie biegu przełajowego nie zabrakło reprezentantów RLTL Optima Radom. Zawodnicy mogą pochwalić się zdobytymi 5 medalami indywidualnymi oraz 3 medalami w drużynie.

O pierwsze medale powalczyły dziewczęta w kategorii U 18. Na dystansie 3 km Amelia Karolak zdobyła brązowy medal, a jej koleżanka klubowa Amelia Furga 4 miejsce. W tej samej kategorii na dystansie 5 km bezkonkurencyjny okazał się Jakub Abramczyk wygrywając z 30 sekundową przewagą. W kategorii junior 2 srebrne medale powędrowały do Adama Bajorskiego, który biegał dystans 5 km oraz do Wiktora Janduły startującego na dystansie 3 km - relacjonuje Artur Błasiński z RLTL Optima Radom.

Kolekcję medali uzupełnił Mateusz Gos zajmując 2 miejsce w biegu w kategorii U23 na dystansie 7 km. Jednocześnie uzyskując awans na Przełajowe Mistrzostwa Europy. W klasyfikacjach drużynowych zdobyliśmy 3 medale. Złoty medal w kategorii U18 wywalczyli Jakub Abramczyk, Piotr Abramczyk, Marcjanna Rola, Amelia Furga, Amelia Karolak i Julia Walczak. Srebrny medal w kategorii U20 zawisł na szyjach Adama Bajorskiego, Wiktora Janduły i Mikołaja Gołębiowskiego. W najstarszej kategorii U23 i seniorów srebrny medal wywalczyli Panowie w składzie: Mateusz Gos, Denis Oraczko, Jakub Matuszczak, Rafał Gontarczyk i Michał Żuchowski - mówi Artur Błasiński  z RLTL Optima Radom.

Były to ostatnie zawody o randze mistrzowskiej w sezonie 2023. Jedynie przed Mateuszem Gosem zawody o randze Mistrzostw Europy, które odbędą się w Belgii - dodaje Artur Błasiński.