Radio Plus Radom /SPORT/Komplet punktów Radomiaka!

Sport w Radomiu

Komplet punktów Radomiaka!

04 sierpień 2017 / Tekst

Komplet punktów mają piłkarze Radomiaka po dwóch kolejkach 2. ligi. Dziś "Zieloni" pokonali Siarkę Tarnobrzeg 3:1.

Mecz lepiej rozpoczął Radomiak. W pierwszej połowie brakowało jednak ostatniego podania lub wykończenia. Po 45 minutach w Tarnobrzegu było 0:0.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli gracze Siarki. Gospodarze nie potrafili jednak oddać celnego strzału. W 51. minucie sytuacja na boisku odwróciła się. Rajd Cupriaka, strzał Leandro i 1:0 dla Radomiaka! Minutę później Siarka mogła wyrównać, ale strzał Grzesika obronił Gostomski. Od 55. minuty gospodarze grali w „10”. Czerwoną kartkę dostał Stępień. Siarka jednak nie odpuszczała. W 64. minucie Witasik trafił w słupek. Chwilę później to jednak Radomiak strzelił gola. Błąd defensywy Siarki wykorzystał Kamil Cupriak i było 2:0 dla „Zielonych”. Minutę później kontaktowego gola dla drużyny z Tarnobrzega strzelił Zaradny. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Radomiaka Hubert Gostomski. Siarka próbowała wyrównać, ale w 80. minucie z kontrą wyszli radomianie. Strzał debiutującego w Radomiaku Jakuba Rolinca z prawej strony pola karnego znalazł się w siatce.W końcówce „Zieloni” bronili się całą drużyną. Siarka napierała, ale grała bardzo nieskutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Radomiaka.

To było drugie zwycięstwo Radomiaka w tym sezonie. „Zieloni” mają na swoim koncie 6 punktów. Kolejny mecz 11 sierpnia o 18:30 w Radomiu. Rywalem Radomiaka będzie Rozwój Katowice.

SIARKA TARNOBRZEG – RADOMIAK RADOM 1:3 (0:0)

Bramki: Zaradny (75.) - Leandro (51.), Cupriak (74.), Rolinc (80.)

Siarka: Dybowski - Witasik, Stępień, Broź, Czyżycki (72. Witkowski), Płatek, Grzesik, Dawidowicz, Kubowicz, Janeczko (54. Radulin), Ropski

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Grudniewski, Brągiel (61. Mazan), Wolak, Bemba, Colina (66. Rolinc), Cupriak (74. Filipowicz), Leandro (71. Jabłoński)