Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 21 Wrz 2017

    Rain 11°C 10°C

  • 22 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 14°C 10°C

Radio Plus Radom /SPORT/Sportowo i charytatywnie w Toporni

Sport w Radomiu

Sportowo i charytatywnie w Toporni

17 lipiec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik najlepsi podczas Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn w Przysusze. Za nami trzydniowy turniej pełen siatkarskich emocji i atrakcji dla całych rodzin. Podobnie jak w ubiegłym roku turniej miał również wymiar charytatywny.

W miniony weekend w Toporni rozegrany został Puchar Polski w siatkówce plażowej - Lewiatan Beach Ball. Na boisku stanęło 27 najlepszych w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej par. - Na równoległym turnieju, który toczył się Łodzi z numerem pierwszym rozstawiona została drużyna, która u nas zostałaby rozstawiona z numerem jedenastym. - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W niedzielę na głównym boisku przy zalewie Topornia odbyły się pojedynki finałowe. Osiem najlepszych par walczyło w ćwierćfinałach, a następnie rozegrane zostały mecze strefy medalowej.

Zmierzyli się Andrys/Andrys – Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik – Kiernoz/Zdybek. W finale spotkali się Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik. Walka była wyrównana i zacięta, a dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. Lepsi okazali się Po niezwykle dramatycznym spotkaniu lepsza okazała się para z Mazur: Marcin Ociepski i Piotr Łukasik, którzy w ostatniej partii spotkania wygrali 15:13. Piotr Łukasik, który dodatkowo został MVP turnieju nie krył radości i dumy z odniesionego zwycięstwa:

Impreza miała również wymiar charytatywny. Rozegrany został Charytatywny Mecz Gwiazd połączony z licytacją, w którym swoje umiejętności siatkarskie i dobre serce okazali m.in. Zygmunt Chajzer, Conrado Moreno czy Mirosław Przedpełski. Conrado Moreno przyznaje, że siatkówka nie jest jego mocną stroną, jednak podkreśla, że warto. - Świetna zabawa, publiczność i cel:

Z kolei Zygmunt Chajzer, który został MVP Charytatywnego Meczu Gwiazd cieszy się z wygranej swojej drużyny, a także z możliwości pomagania:

Poza emocjami sportowymi na najwyższym poziomie organizatorzy zaproponowali Mistrzowski Weekend Sportu: warsztatów z plażówki dla dzieci, zajęcia fitness, zumba czy turniej siatkówki plażowej w kategorii old boy 50+. W ubiegły weekend plaża w Toporni jeszcze bardziej niż zwykle tętniła życiem. Podobało się to osobom, które wybrały się na plażę:

Z imprezy zadowoleni są również organizatorzy. - Warto to podtrzymywać! - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Impreza odbyła się pod patronatem medialnym Radia Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4