Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

39. Piesza Pielgrzymka Radomska

Biskup Tomasik na planie filmowym

środa, 09 sierpnia 2017 09:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ks. Roman Kotlarz i biskup Henryk Tomasik przy jednym stole? Ordynariusz radomski odwiedził na planie aktorów filmu "Klecha". We wtorek zdjęcia odbywały się w Antoniowie w powiecie szydłowieckim.

W Antoniowie kręcone były sceny z pielgrzymki. Byli statyści, byli pielgrzymi, a wśród nich ks bp Henryk Tomasik. Ordynariusz spotkał się z reżyserem "Klechy" oraz aktorami. Pozdrawiał również pątników, którzy w tym samym czasie przechodzili między Szydłowcem a Niekłaniem. Biskup podkreśla, że mimo zbieżnego czasu pielgrzymki i zdjęć do filmu, wszystko udaje się dobrze zorganizować. Podkreśla również, że pielgrzymi dobrze sprawdzają się w roli aktorów:

Biskup Henryk Tomasik podkreśla, że film może przyczynić się do przybliżenia postaci ks. Romana Kotlarza - uczestnika wydarzeń Radomskiego Czerwca'76:

Film "Klecha" w reżyserii Jacka Gwizdały,  opowiada o Proteście Radomskich Robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz. 

Reżyser filmu Jacek Gwizdała mówi, że postać ks. Kotlarza jest praktycznie nieznana w Polsce. - To postać anonimowa. Wynika to z tego, że po wydarzeniach 1976 roku ówczesna władza zrobiła wszystko, by wymazać z historii nazwisko tego kapłana - powiedział Jacek Gwizdała.

ZAPRASZAMY DO NAS