Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

39. Piesza Pielgrzymka Radomska

Pielgrzymi mają swoich duchowych orędowników

piątek, 11 sierpnia 2017 12:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj szósty dzień pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę. Atmosfera na trasie jest wspaniała. Według księży przewodników, praktycznie w każdej grupie pielgrzymów jest więcej niż rok temu. Dokładną liczbę poznamy we Mstowie koło Częstochowy, gdzie spotykają się wszystkie kolumny radomskie przed wejściem na Jasną Górę.

O dar beatyfikacji bpa Piotra Gołębiowskiego i ks. Romana Kotlarza modlą się uczestnicy 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pierwszy z kapłanów był niezłomnym pasterzem Kościoła sandomierskiego w trudnych czasach komunistycznych, a drugi z nich męczennikiem radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 r. Opowiadał nam o tym ks. Jacek Kucharski, ojciec duchowny radomskiej pielgrzymki. - Coraz więcej osób ma świadomość, że może otrzymać potrzebne łaski za pośrednictwem biskupa Piotra Gołębiowskiego. Zresztą ten rok jest wyjątkowy, bowiem w czasie pielgrzymki realizowane są zdjęcia do filmu "Klecha", który będzie opowiadał o ks. Romanie Kotlarzu. Podkreślamy w czasie tej pielgrzymki postać ks. Gołębiowskiego, jego modlitwę, apostolstwo, czy pasterzowanie, w którym jest także odbity patriotyzm - mówił ks. Jacek Kucharski:

W pielgrzymce udział bierze ks. Albert Warso, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego bp. Piotra i pracownik watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. - Cieszę się i dziękuję wszystkim, którzy modlą się za beatyfikację ks. biskupa Piotra. Wiem, że są grupy, gdzie te modlitwy są obecne, szczególnie w 12, w której idą pątnicy z Jedlińska, z rodzinnej miejscowości biskupa Gołębiowskiego. Wierzę głęboko, że Bóg wysłucha tych próśb i będziemy mogli cieszyć się z wyniesienia na ołtarze sługi Bożego - powiedział ks. Warso:

Do Częstochowy idzie Marek Woźniak z parafii św. Józefa w Jedlni-Letnisku. Wychował się w Pelagowie, gdzie pracował ks. Roman Kotlarz. - On zawsze powtarzał, że w życiu trzeba mieć czas na wszystko, na modlitwę, pracę, rodzinę, czy odpoczynek. To wszystko nabiera sensu w czasie tej pielgrzymki. Dlatego modlimy się o dar beatyfikacji tego kapłana - powiedział pątnik z Jedlni-Letniska:

Atmosfera na trasie pielgrzymki jest wspaniała. Ale nie dla wszystkich. Były osoby, które z powodów zdrowotnych musiały wrócić do domu - opowiada dr Lucyna Wiśniewska, odpowiedzialna za służby medyczne pielgrzymki:

Na trasie pielgrzymki odwedzieliśmy m.in. grupę 12A:

Dzisiaj 6 dzień 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Kolumna I dzisiaj planuje dotrzeć na nocleg do Kuźnicy Grodziskiej, zaś II do takich miejscowości jak: Soborzyce, Garnek, czy Raczkowice. GALERIA ZDJĘĆ TU:

ZAPRASZAMY DO NAS