Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

40. Piesza Pielgrzymka Radomska

Pątnicy już na pielgrzymim szlaku

sobota, 04 sierpnia 2018 15:00 / Autor: Monika Nowakowska
foto:MK/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W piatek, 3 sierpnia w drogę wyruszyła pierwsza grupa: nadwiślańska z Solca nad Wisłą i powiatu lipskiego, a w sobotę, 4 sierpnia w drodze są już pątnicy z powiatu kozienickiego. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomu przywita i ugości ich w niedzielę, 5 sierpnia.

40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę przebiega pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”. Wśród pątników są i młodzi i starsi. Każdy ma swoje konkretne intencje:

Pielgrzymi spodziewani sa ok. godz. 17.00 - 18.00, ale ze względu na wysokie temperatury, mogą przyspieszyć kroku.

Pielgrzymi z Radomia wyruszą w poniedziałek, 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 9.30 na placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się Msza Święta z udziałem biskupa ordynariusza Henryka Tomasika.

Radomska Pielgrzyma Piesza od lat znajduje się w czołówce pod względem ilości uczestników. Tegoroczne statystyki poznamy 8 dnia marszu, we Mstowie koło Częstochowy. To właśnie tam połączą się wszystkie kolumny diecezjalnej pielgrzymki.

Obecnie diecezjalną pielgrzymkę tworzy 45 grup, które na Jasną Górę podążają w 5 kolumnach - dwóch z Radomia i po jednej z Opoczna, Skarżyska-Kamiennej i ze Starachowic. Jest jedną z najliczniejszych w kraju. Co roku pielgrzymuje w niej kilka tysięcy osób.

Trasa pielgrzymki prowadzi między innymi przez Orońsko, Stąporków, Radoszyce, Oleszno i Mstów. Pokonanie 200 km trasy zajmuje 8 dni. Na Jasną Górę pątnicy dotrą 13 sierpnia.

ZAPRASZAMY DO NAS