Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /40. Piesza Pielgrzymka Radomska/Hulajnoga, pączki, sandały i skarpety

Wiadomości z Radomia

Hulajnoga, pączki, sandały i skarpety

09 sierpień 2018 / Tekst

Pielgrzymi są już czwatry dzień w drodze. Powoli pojawiają się bąble, kontuzje i zmęczenie. Mają jednak swoje sposoby radzenia sobie z upałem, bólem i zmęczeniem. Jak podkreślają, w każdej sytuacji mogą liczyć na braci i siostry.

Hulajnoga, pączki, sandały i skarpety
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Asfaltówka i ścięgna

Asfaltówka to przypadłość znana wszystkim pielgrzymom. Objawia się w różny sposób - jedni mają problemy żołądkowe, inni borykają się z poparzeniami. Od kostki do kolana zabandażowaną nogę ma pan Mateusz z grupy nr 2. Przyznaje jednak, że idzie dalej chociaż jest już coraz ciężej:

 

Z kolei pani Paulina z grupy nr 10 z Pionek od początku wiedziała, że ma problem ze ścięgnami. Miała do wyboru pielgrzymkę w sanitarce lub jazdę na hulajnodze. Wybrała tę drugą opcję:

 

Pielgrzymi z grupy nr 5 nie skarżą się na odciski czy kontuzje. Przyznają natomiast, że upał i zmęczenie coraz bardziej dają się we znaki, a komary nie polepszają sprawy:

 

Sandały i skarpety oraz sutanna

Mówi się, że największym brakiem smaku w modzie jest założenie sandałów i skarpet. Jednak na pielgrzymce takie połączenie jest hitem - daje wygodę i komfort. Pątnicy nie wstydzą się i bez obaw do sandałów zakładają przewiewne skarpetki. - Chodzi o to, żeby było wygodnie iść, taka jest pielgrzymkowa moda, a sandały i skarpety są trendy - mówi pani Beata z "piątki":

 

Można założyć krótkie spodenki czy spódnicę. W innej sytuacji są księża, którzy pielgrzymują w sutannach. Można by pomyśleć, że jest im niesamowicie gorąco - sutanna jest długa, a do tego czarna, czyli jeszcze bardziej przyciąga słońce. Nic bardziej mylnego - komary i asfaltówka nie mają szans, ciało chronione jest również przed poparzeniami - zauważa ks. Daniel Reguła z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu, również z "piątki":

 

O pączkach i wodzie

Pielgrzymi mają zapewnione obiady, są kuchnie polowe czy umówione miejsca, których mieszkańcy chcą ugościć pątników. Często ludzie wychodzą na drogę i dzielą się tym, co mają. Dają przede wszystkim wodę czy kompot, częstują także owocami czy słodyczami. Na jeden z postojów do grupy z Kozienic przyjechały pączki. W innym miejscu ktoś wyszedł z wodą. - To miłe - cieszą się pielgrzymi:

Duch Święty działa

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Napełnieni Duchem Świętym". W swojej konferencji ks. Mariusz Morawski z grupy nr 20 mówił o działaniu Ducha Świętego w naszym życiu. Na odzew nie musiał długo czekać:

Przed pielgrzymami jeszcze cztery dni w drodze, na Jasną Górę dotrą w poniedziałek. Towarzyszymy im każdego dnia pielgrzymki. Pozostałe relacja znaleźć można tutaj (Radom I i II) i tutaj (Opoczno).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4