Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /40. Piesza Pielgrzymka Radomska/Pielgrzymi u Matki Wychowawczyni

Radio Plus Radom

Pielgrzymi u Matki Wychowawczyni

08 sierpień 2018 / Tekst

- Pielgrzymowanie jest łaską! - powiedział podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni ks. Maciej Korczyński - ojciec duchowny seminarium. Pielgrzymi II kolumny tradycyjnie w trzecim dniu rekolekcji w drodze odwiedzili sanktuarium w Czarnej.

Pielgrzymi u Matki Wychowawczyni
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W homilii ks. Korczyński podkreślał, że pielgrzymowanie jest łaską. Przypomniał też, że pielgrzymka powinna uświadamiać pątnikom, że całe życie jest pielgrzymowaniem. Podkreślał również jak ważne jest odczytanie, przyjęcie i dziękowanie za tę łaskę. - Być pielgrzymem w sensie szerszym, to powołanie życiowe, które pozwala nam przechodzić z tego życia ku Bogu i odkrywanie, że w tym wszystkim towarzyszą nam: Boża łaska, Boży duch i modlitwy świętych - przede wszystkim Maryi. - przypominał duszpasterz zwracając się do pielgrzymów.

Ks. Maciej Korczyński podkreślał również, że to co dobre, wartościowe i szlachetne wymaga trudu: - Nie możliwe jest, by dobrze przeżyć życie, bez przyjęcia trudów, zmagań, wyzwań. Maryja w dzisiejszym Słowie uczy nas przede wszystkim wdzięczności:

 - Może tak jest, że często w życiu pojawia się pytanie "dlaczego?", "po co?". Są to często pytania zbędne. Jeżeli jesteśmy przekonani, że Pan Bóg nas prowadzi, że wszystko co dzieje się w naszym życiu dzieje się z Jego woli, to to co i dobre i złe, piękne, ale i trudne - całe wpisane jest w nasze życie. - przypomniał ks. Korczyński:

Pątnicy zgadzają się ze słowami, że pielgrzymowanie jest łaską:

Z corocznych odwiedzin pątników w Czarnej cieszą się mieszkańcy miejscowości. Na spotkanie pielgrzymom wyszła m.in pani Wacława:

- Jesteśmy po to, by im służyć - mówi ks. Tadeusz Skwarek z sanktuarium w Czarnej - który witał pątników przy wejściu do świątyni:

Całości homilii ks. Macieja Korczyńskiego wysłuchać można tutaj:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4