Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Wkrótce 29. pielgrzymka z Kozienic na Jasną Górę

22 lipca 2019, 11:16 / Autor: Kamil Zapora
fot. K. Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już niedługo pielgrzymi z dekanatu kozienickiego zaniosą swoje intencje na Jasną Górę. Przed nami 29 pielgrzymka z Kozienic do Częstochowy. W najbliższą niedzielę ruszają zapisy.

Piesza pielgrzymka z Kozienic na Jasną Górę wyjdzie w niedzielę 4 sierpnia, aby dwa dni później dołączyć do grupy radomskiej.

Zapisy na pielgrzymkę ruszają w niedzielę 28 lipca i są przyjmowane w kancelarii parafialnej Świętego Krzyża w godzinach 18:30-19:30 oraz Świętej Rodziny od 17:00 do 18:00. Osoby niepełnoletnie powinny przyjść z opiekunami. Wpisowe wynosi 70 złotych i zawiera w sobie koszt ubezpieczenia, pakietu pielgrzyma i obsługi bagażu.

- W naszym bagażu powinny znaleźć się tylko najpotrzebniejsze rzeczy takie jak wygodne ubranie, wypróbowane buty, coś ciepłego co będziemy mogli założyć w chłodniejsze wieczory i dni, a także coś od deszczu, bo pogoda bywa różna – radzi ks. Wiesław Janowski z parafii Św. Krzyża w Kozienicach.

Zabieramy również śpiwory, choć grupa z Kozienic od wielu lat korzysta z gościnności ludzi mieszkających na trasie pielgrzymki. Należy pamiętać o ewentualnych lekach, które przyjmujemy. Można zabrać ze sobą również różaniec i modlitewnik, choć w przygotowaniu jest śpiewnik pielgrzyma, w którym znajdują się najbardziej potrzebne modlitwy.

Jak mówi ks. Janowski, pielgrzymka to taki czas, do którego człowiek wraca przez cały rok. Można poznać wielu nowych ludzi i doświadczyć ich dobra. Jednak sercem każdej pielgrzymki jest wyrażenie naszej miłości do Boga. - Czasami modlitwa przychodzi nam trudno, a samo kroczenie w pielgrzymce jest już pewnym uwielbieniem Pana Boga – wyjaśnia ks. Janowski:

Zapisy przyjmowane są do ostatniego dnia przed pielgrzymką.

Zapraszamy do nas: