Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Apteki wspomogą pielgrzymów

26 lipca 2019, 17:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Pielgrzymka to nie tylko duchowe przeżycie, ale również strona organizacyjna. Mowa o służbach porządkowych i medycznych, które każdego dnia rekolekcji w drodze pomagają piechurom, którzy idą do Matki Bożej Częstochowskiej.

Ks. Mirosław Kszczot dyrektor radomskiej pielgrzymki zachęca jej uczestników o przygotowanie osobistej apteczki. - Wprawdzie mamy służby medyczne, którymi kieruje dr Lucyna Wiśniewska, to warto przygotować osobistą apteczkę. Dodam, że ksiądz biskup ordynariusz wystosował apel do właścicieli aptek o przekazanie na potrzeby pielgrzymów środków opatrunkowych. Liczę, że odzew będzie duży - powiedział ks. Kszczot:

Ks. Kszczot dodał, że pątnicy mogą również liczyć na ubezpieczenie:

W tym roku koszt w pielgrzymce będzie wynosił 65 złotych od osoby. Udział osób nieletnich w pielgrzymce jest możliwy według następujących zasad:- do lat 15 w towarzystwie osoby dorosłej idącej w tej samej grupie;- w wieku od 16-18 lat na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub opiekunów. Każdy pątnik zabiera ze sobą m.in: dokument tożsamości, różaniec, śpiewnik, wygodne, mocne i rozchodzone buty, czy kilka par grubszych bawełnianych skarpet.

Zapraszamy do nas: