Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Witamy pielgrzymów z Podlasia, Warszawy, Lublina i Łomży!

środa, 07 sierpnia 2019 18:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W drodze na Jasną Górę są uczestnicy 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. W ślad za nimi podążają pątnicy z kilku polskich diecezji: siedleckiej, drohiczyńskiej, łomżyńskiej, białostockiej, lubelskiej, warszawskiej, czy warszawsko-praskiej, którzy w tym tygodniu są przyjmowani przez mieszkańców naszych parafii.

Najdłłuższą pielgrzymką przechodzącą przez diecezję radomską jest kolumna z Białegostoku, która jest w drodze od 30 lipca. W środę nocują w Kostrzyniu, a w czwartek przejdą w okolicach Potworowa i Gielniowa do Mroczkowa Gościnnego, zaś w piątek przez Białaczów, Żarnów dotrą na nocleg w Chełstach. Pielgrzymka drohiczyńska ma dzisiaj swój nocleg w Klwowie. Z kolei pielgrzymi z diecezji siedleckiej nocują dzisiaj w Jasieńcu Iłżeckim i w Malyszynie, a jutro obie kolumny dotrą do Suchedniowa.

Rozmawialiśmy dzisiaj z kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę, ks. Andrzejem Falkowskim:

Dzisiaj nocleg w Wyśmierzycach mają pielgrzymi diecezji łomżyńskiej, którzy jutro przez Klwów, Nieznamierowice dotrą na nocleg do Jastrzębia (gm. Gielniów), W piątek, 9 sierpnia pójdą przez Gielniów, Gowarczów do Kazanowa Koneckiego, skąd w niedzielę, 10 sierpnia przez Lipę, i Pilczycę udadzą się do Zaostrowia k. Gór Mokrych.

Jutro również w granice diecezji radomskiej wejdzie 400 pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Praskiej Rodzin na czele z ks. biskupem Markiem Solarczykiem, którzy wieczorem dotrą do kościoła Świętej Trójcy w Bialobrzegach. W piatek, 9 sierpnia pątników z diecezji warszawsko-praskiej czeka droga przez: Wyśmierzyce, Grzmiącą, Kostrzyn, Klwów i Odrzywół, gdzie dotrą na nocleg. Następnie, w sobotę, 10 sierpnia z Odrzywołu skierują się przez Studziannę, Libiszów, Opoczno do Ogonowic, a w niedzielę przez Bedlno, Koliszowy, Rudę Maleniecką dojdą do Fałkowa w powiecie koneckim.

Ponad 800 osób w ramach 308. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej Grup „17” z piątku na sobotę będzie nocować w Gapininie koło Studzianny. W sobotę pokonają odcinek 37 km przez Kruszewiec, Januszewice do Zachorzowa. Niedzielną Mszę świętą pątnicy z Warszawy będą celebrować w sanktuarium w Paradyżu, a następnie przez Zdyszewice i Ruszenice pójdą na nocleg w Wąsoszu koło Czermna.

W piątek, 9 sierpnia pątnicy Warszawskiej Archidiecezjalnej Pielgrzymki Metropolitalnej dotrą na nocleg w Brzustowie na ziemi tomaszowskiej, a dzień później idąc przez Kampinoski Park Narodowy nawiedzą kościół w Smardzewicach, a nocleg z soboty na niedzielę mają zaplanowany w trzech miejscowościach: Prucheńsku Dużym (Sulejów), Strzelcach (Sulejów) i Prucheńsku Małym (Błogie Rządowe).

Dekanaty: lipski i sienneński gościły wczoraj i dzisiaj pielgrzymów III kolumnę Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej, która z Solca nad Wisłą przemierzała szlak przez parafię Aleksandrów do Sienna.

W sumie, przez teren diecezji radomskiej przechodzą pątnicy z diecezji: siedleckiej, białostockiej, lubelskiej, drohiczyńskiej, łomżyńskiej, warszawskiej i praskiej.

ZAPRASZAMY DO NAS