Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Kolejny dzień w drodze

sobota, 10 sierpnia 2019 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Pogoda sprzyja pątnikom, którzy idą w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Dzisiaj odwiedziliśmy drugą kolumną radomską i ze Skarżyska-Kamiennej. Ta ostatnia składa się z kilku grup: sanktuaryjnej, franciszkańskiej i suchedniowskiej. Są też pielgrzymi z Przysuchy i Końskich.

Kolumna skarżyska liczyż ponad 520 osób. Na szlak 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej wyszli 6 sierpnia po Mszy św. w sanktuarium MB Ostrobramskiej. - Niesiemy różne intencje. Moim w tym roku towarzyszy świadomość 30. rocznicy istnienia sanktuarium w Skarżysku i przygotowań do 15. rocznicy koronacji - mówi ks. Jerzy Karbownik, kierownik kolumny, w której idą też franciszkanie:

Skarżyska kolumna ma do przejścia około 150 km. Ze wszystkimi pozostałymi spotka się po ostatnim noclegu i na Przeprośnej Górce będą uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym, po którym ruszą na Jasna Górę jako cała Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej.

Natomiast koneccy pątnicy pielgrzymują w trzech grupach. Łącznie jest ich około 240. Najliczniejszą grupę tworzą parafianie z Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Końskich i Kazanowa:

Rozśpiewana jest druga kolumna radomska, w której idą też pielgrzymi z Kozienic, Szydłowca czy ze Skrzyńska:

Dzisiaj kolumna ze Skarżyska-Kamiennej nocuje w Dąbrowie Zielonej, a pielgrzymi z drugiej kolumny radomskiej w Soborzycach, Garnku, Cielętnikach, Raczkowicach i Ciężkowicach.

ZAPRASZAMY DO NAS