Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Modlitwy i śpiewy po łacinie

sobota, 10 sierpnia 2019 18:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przez teren diecezji radomskiej przechodzi XXV Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej z Warszawy na Jasną Górę. Jest to pielgrzymką środowisk katolickich pozostających pod duchową opieką Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X lub zgromadzeń zakonnych z nim współpracujących.

Pielgrzymka wyruszyła 4 sierpnia z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie i zmierza na Jasną Górę, dokąd przybędzie 14 sierpnia. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Karol Stehlin FSSPX. - Przez 8 lat pracowałem w Afryce, 20 lat w Polsce, a ostatnio 4 lata w Azji a teraz zmierzam do Częstochowy. Nasz Apostolat związany jest z Matką Bożą, dlatego jestem zafascynowany Rycerstwem Niepokalanej i o. Maksymilianem Kolbe. Cieszę się, że jesteśmy tak życzliwie przyjmowani przez mieszkańców diecezji radomskiej. Od wielu lat gości nas ksiądz proboszcz z Fałkowa. Nasza pielgrzymka to nieustanna modlitwa. Codziennie są wykłady i pół godziny milczenia. Stawiamy na duchowość - opowiada ks. Stehlin.

Piotr Szczudłowski z Gdańska jest członkiem trzeciego Zakonu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. - Codziennie odprawiane są msze święte trydenckie. Są też modlitwy, które odmawiamy po łacinie. Dlatego ta pielgrzymka jest wielkim darem - powiedział pątnik z Gdańska.

Grupa liczy ok. 150 osób. Są pielgrzymi z Wielkiej Brytanii, Austrii, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Czech i Niemiec.

Organizatorem pielgrzymki jest Fundacja im. o. Damiana de Veuster. Temat tegorocznej pielgrzymki brzmi: Tajemnica powołania a Najświętsza Maryja Panna.

ZAPRASZAMY DO NAS