Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

[GALERIA] Warto podejmować pielgrzymi trud!

środa, 14 sierpnia 2019 11:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Pielgrzymowali na pieszo, biegiem czy na rowerach, towarzyszyły im różne intencje, a na trasie różne - mniejsze lub większe - dolegliwości. Jednak u stóp Jasnogórskiej Pani wszyscy mówią zgodnie - było warto. 

We wtorek, 13 sierpnia pielgrzymi z diecezji radomskiej dotarli na Jasną Górę. Na Przeprośnej Górce spotkali się pątnicy z pięciu kolumn, dotarli do nich również biegacze i rowerzyści. Tutaj już wszyscy razem odpoczywali, wzięli udział w nabożeństwie pokutnym (relacja tutaj) by za chwilę wspólnie dotrzeć na Jasną Górę (relacja z wejścia tutaj). Towarzyszyliśmy pątnikom na ostatnim odcinku trasy. Tutaj odciski i zmęczenie ustępowały miejsca radości i satysfakcji. 

Krystyna Barańska ze Skaryszewa na pielgrzymkę wybrała się już 32 raz. Jak mówi, nie wyobraża sobie wakacji bez pieszej wizyty u Jasnogórskiej Pani: 

Pan Jan z grupy nr 3 po poważnym wypadku miał nie chodzić. Za nim już dziewiąta piesza pielgrzymka: 

Drugi raz na pielgrzymkę wyszła Agnieszka Grzejszczak z grupy kozienickiej. - Nie trzeba narzekać, to pokuta - mówi: 

Kleryk Filip Kochanowski - alumn 4 roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zauważa, że warto iść, a czasem nawet pocierpieć, by ofiarować Jasnogórskiej Pani wszystkie niesione intencje. Kleryk pielgrzymuje ze swoją parafialną grupą nr 4 z Opoczna:

Pielgrzymka to również służba, wzajemna pomoc. Jedni wspierają się w marszu, pomagają wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, inni oddają swoje zaangażowanie i talenty. Medycznie pielgrzymów wspierała pani Anna z grupy nr 8 z radomskich Borek, muzycznie - pani Klaudia z grupy nr 4 z Opoczna: 

Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na tydzień w drodze, ale dojechali na Przeprośną Górkę, by choć przez chwilę stać się częścią pielgrzymkowej rodziny:

Z Przeprośnej Górki na Jasną Górę wraz z pieszymi pielgrzymami szli również pątnicy ze stowarzyszenia "Biegiem Radom", którzy na trasę wybiegli w niedzielę rano. Wśród pątników znalazł się pan Stanisław, który żałuje, że na pielgrzymkę wybrał się dopiero teraz:

Na trasie pielgrzymki nie zabrakło również rowerzystów. W stulecie parafii na rowerach na Jasną Górę pojechali rowerzyści z parafii św. Ludwika w Bliżynie. W 32 osobowej grupie rowerowych pątników był również Sławomir Młodawski. Jak zauważa, kilka dni pielgrzymki owocuje na cały rok:

41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę medialnie patronowało Radio Plus Radom. Towarzyszyliśmy pielgrzymom na każdym etapie trasy, a efekty naszych wizyt obejrzeć i posłuchać można na naszej stronie internetowej w zakładce 41. Pielgrzymka Pielgrzymka Radomska. 

ZAPRASZAMY DO NAS