Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Polacy mieszkający na Białorusi chcą wziąć udział w opoczyńskiej pielgrzymce na Jasną Górę. Opocznianie organizują finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia.

29. kozienicka pielgrzymka na Jasną Górę jest już w drodze. W niedzielę 4 sierpnia z Kozienic w kierunku Częstochowy wyruszyło około 60 osób.

To już ostatnie przygotowania przed wymarszem na pielgrzymkę

Grupa pierwsza- zawsze pierwsza!

Wkrótce wyruszą

02 sierpień 2019

W koneckich i opoczyńskich parafiach ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

Prowadzą modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia, niosą intencje swoje i tych, którzy o to proszą, w drodze dają świadectwo. Siostry zakonne również chętnie pielgrzymują. 

Pomoc przy 'asfaltówce', walka z bąblami i otarciami, ratunek w razie zatrucia pokarmowego. Organizatorzy 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę zapraszają lekarzy, pielęgniarki i innych przedstawicieli zawodów medycznych do pomocy na pielgrzymim szlaku. 

To najmniejsza grupa pielgrzymkowa. Tworzą ją wyłącznie mężczyźni. W tym roku grupę powołaniową stworzy siedmiu alumnów i ojciec duchowny ks. Grzegorz Lipiec.

Pielgrzymka w biegu

01 sierpień 2019

11 sierpnia wyruszy 8. Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa. W tym roku weźmie w niej udział 50 osób.

Czy na pieszej pielgrzymce mogą odnaleźć się również dzieci? Praktyka pokazuje, że tak, a idealnym przykładem jest grupa nr 16 z dekanatu wierzbickiego. W jej ramach powstała grupa wsparcia Anioły.

Grupa 12A przygotowuje się do pielgrzymki na Jasną Górę

Przyda się konsultacja lekarska, niezbędna będzie własna apteczka. Pomogą też służby medyczne

Dbają o sprawy organizacyjne, noclegi, bezpieczne przejście - słowem wstają najwcześniej, zasypiają najpóźniej. Mowa o liderach pielgrzymkowych, którzy wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym przed 41. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Ta wyruszy równo za tydzień - we wtorek, 6 sierpnia. 

41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę otrzymała wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Radomiu. Starosta radomski Waldemar Trelka przekazał na ręce księdza Mirosława Kszczota, dyrektora pielgrzymki 70 kamizelek odblaskowych oraz 20 lizaków z logo Powiatu Radomskiego.

W Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Opocznie trwają ostatnie przygotowania do wymarszu jednej z największych pieszych pielgrzymek w kraju na Jasną Górę. Podczas odprawy księży przewodników i kierowników grup zaproponowano, by podczas pielgrzymki w czasie porannych modlitw była śpiewana "Sekwencja do Ducha Świętego".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4