Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Organizatorzy 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę zachęcają do duchowego włączenia się w pątniczy szlak. To propozycja dla tych, co nie mogą osobiście pójść do Matki Bożej. Grupie Pielgrzymów Duchowych patronuje Św. Jan Paweł II.

Pielgrzymka to nie tylko duchowe przeżycie, ale również strona organizacyjna. Mowa o służbach porządkowych i medycznych, które każdego dnia rekolekcji w drodze pomagają piechurom, którzy idą do Matki Bożej Częstochowskiej.

Ruszają przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Na pątniczy szlak wyruszą dzieci, młodzież, dorośli i starsi. Wszystkich, bez wyjątku obowiązuje określony regulamin.

Mają odblaskowe kamizelki, gdy idą z grupą. Albo pakują każdego dnia nasze bagaże po noclegu, aby je wieczorem znowu rozpakować z samochodu lub sprzątają śmieci, aby zostawić po pielgrzymach porządek. Trudno byłoby wędrować na Jasną Górę bez porządkowych.

Ruszają przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym i licznymi niewygodami. Podpowiemy, co spakować i jak się ubrać, by było nam wygodnie, a strój nie burzył zasad chrześcijańskiej skromności.

Pielgrzymka jest wydarzeniem religijnym. To niezwykła forma wędrownych rekolekcji przeżytych w ciągu 8 dni.

Już niedługo pielgrzymi z dekanatu kozienickiego zaniosą swoje intencje na Jasną Górę. Przed nami 29 pielgrzymka z Kozienic do Częstochowy. W najbliższą niedzielę ruszają zapisy.

Ponad siedemdziesiąt osób ze wszystkich kolumn wzięło udział w szkoleniu dla kierujących ruchem podczas 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.  

- Pielgrzymka jest lekcją wiary, jest lekcją życia. Pielgrzymka pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy wciąż w drodze - mówi biskup radomski Henryk Tomasik. 6 sierpnia wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Istotna zmiana w organizacji ostatniego dnia Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Nie będzie mszy świętej we Mstowie w godzinach porannych, a zamiast niej zaplanowano nabożeństwo pokutne w południe przy sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Miejsce to określane jest jako polskie San Giovanni Rotondo. Tego samego dnia nabożeństwo będą mieć także pielgrzymi z diecezji kieleckiej.

W skład 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wchodzi 46 grup idących w pięciu kolumnach:Radom I, Radom II, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Opoczno

Strona 4 z 4
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4