Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /Aktualności

Diecezja Radomska

Komenda Miejska Policji prosi o pomoc w poszukiwaniach 71-letniego Andrzeja Wetoszki. Mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek, 5 sierpnia. 

Upamiętnienie poległych w czasie II wojny światowej Polaków, uroczystości patriotyczne, wystawa i koncert. We wtorek, 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego, w Borowinie odbyła się uroczystość odpustowa. 

Coraz bliżej do ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących przebiegu trasy ekspresowej S12 przez gminę Gielniów, Przysuchę, czy Wieniawę. Decyzje mamy poznać za 6 tygodni.

Łóżko, podwórko, garaż - to skrytki, z których korzystali dwaj mieszkańcy gminy Kowala ukrywając amfetaminę i marihuanę. Nie były one jednak na tyle skuteczne, bo mężczyźni wpadli w ręce policjantów z Radomia.

Tegoroczne święto dziękczynienia za plony, czyli tradycyjne dożynki w Wieniawie, odbędą się w czwartek 15 sierpnia. W trakcie uroczystości odbędzie się konkurs na najładniejszy wieniec i najlepiej urządzone stoisko. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Gwiazdą imprezy będzie zespół DŻEM.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o organizacji w 2021 roku w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o utrudnieniach na radomskich ulicach oraz opóźnieniach autobusów miejskich. Powód: przejazd rowerzystów.

St. bryg. Marek Krassowski uroczyście powołany na Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu. Do tej pory przez niespełna rok pełnił obowiązki komendanta.

Trzy sale zabaw i taras do leżakowania na świeżym powietrzu. O te elementy bogatszy będzie żłobek w Kozienicach po zakończeniu rozbudowy.

Wiele szpitali w regionie dotyka problem braku lekarzy. Wynika to z tzw. wzajemnego podkupywania lekarzy, czyli oferowania wyższych zarobków. Jak powiedział dyrektor szpitala w Kozienicach, w jego placówce sytuacja jest jeszcze pod kontrolą, ale boi się kolejnych wypowiedzeń.

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie ok. 6,64 km fragmentu południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Na ludowo w Opocznie

07 sierpień 2019

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył kiermasz ludowy połączony z występami zespołów folklorystycznych. Impreza odbyła się przy opoczyńskim domu kultury pod hasłem „Raz na ludowo”.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie otrzymał pół miliona złotych dofinansowania na zakup sprzętu, prace modernizacyjne i wykończeniowe. W nowej siedzibie MGOK działać będzie już od 1 września. 

Do gmin i powiatów regionu radomskiego wpłynie ponad 1 mln zł z budżetu Mazowsza. Dziś zostały podpisane umowy w tej sprawie.

Pracownia w plenerze

07 sierpień 2019

Na finiszu są już prace związane z wybudowaniem plenerowej ekopracowni przy Szkole Podstawowej w Dębie na terenie gminy Poświętne.

Nieudzielenie absolutorium prezydentowi Radomia jest nieważne. Tak orzekła Regionalna Izba Obrachunkowa. Sprawę komentuje PiS.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4