Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Aktualności

Diecezja Radomska

Samorządowy, bezpartyjny kandydat do sejmu. Tak mówi o sobie radny sejmiku województwa mazowieckiego i były burmistrz Kozienic – Tomasz Śmietanka, który był gościem Radia Plus Radom.

Ponad 50 Skautów Europy z diecezji radomskiej wzięło udział w Euromoocie - międzynarodowej wędrówce, której zwieńczeniem było spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Remis Radomiaka

21 sierpień 2019

Piłkarze Radomiaka zremisowali z GKS-em Jastrzębie 2:2. 

To tylko trening

21 sierpień 2019

Jutro w Radomiu zawyją syreny. 

Radomski pisarz Grzegorz Bartos powraca z kolejną książką. Tym razem napisał reportaż obyczajowy o młodym pokoleniu radomian lat 80. ub. w. Przy okazji nakreślił bardzo interesujący obraz miasta z tamtych lat.

Taksówkarz poza prawem

21 sierpień 2019

Chciał zarabiać na taksówce, ale nie miał do tego uprawnień. Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali w rejonie dworca kolejowego w Radomiu nielegalnego taksówkarza. 

Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało dziś kampanię wyborczą w Radomiu. 

Wzdłuż rzeki Kobylanki w Skaryszewie koło Radomia powstanie bulwar. Projekt otrzymał wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

Władze Radomia odkładają na razie budowę Radomskiego Centrum Kultury i chcą się zająć budową Amfiteatru. W ciągu najbliższych kilku tygodni miasto ogłosi konkurs architektoniczny na koncepcję przebudowy Amfiteatru. - To strategiczna inwestycja dla radomskiej kultury - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przez Radom przejadą rolkarze - w sobotę, 24 sierpnia w godzinach 20.00 - 22.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej od Żakowic do Gołębiowa II oraz z powrotem.

 

1000 bezpłatnych czujników czadu dla seniorów w wieku 65 + przekaże Gmina Miasta Radom w ramach drugiej edycji zadania pn.: "Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu - CZAD – CICHY ZABÓJCA.

To będzie muzyczny weekend w Kozienicach. 30 i 31 sierpnia odbędzie się tam XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka – znanego kompozytora pochodzącego z Kozienic.

Jest nowy sprzęt

21 sierpień 2019

16 zestawów komputerowych trafiło do placówek oświatowych gminy Końskie.

Parafia w Bliżynie koło Skarżyska-Kamiennej obchodzi 100-lecie istnienia. W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia odbędą się centralne uroczystości z udziałem bpa Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski i bpa Henryka Tomasika, ordynariusza radomskiego.

Na pątniczy szlak wyruszą dzisiaj radoszyczanie.

W sobotę otwarty MOPS

21 sierpień 2019

24 sierpnia (sobota) będzie czynny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4