Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /Aktualności

Diecezja Radomska

Roszady na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Inwestycja powstaje w Młodocinie Mniejszym.

Joanna Kluzik-Rostkowska będzie jedynką do Sejmu z okręgu radomskiego. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła dzisiaj listy do Sejmu. Tym samym nie sprawdził się scenariusz radomskich działaczy PO, którzy zapowiadali, że liderem listy powinna być osoba związana z miastem i regionem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin mogą wystąpić burze z gradem. Ostrzeżenie dotyczy głównie powiatu kozienickiego.

Trwa nabór osób chcących korzystać z oferty Dziennego Domu Pomocy, który powstaje w DPS przy ulicy Wyścigowej. Projekt „Przyjazny Dom” jest współfinansowany z funduszy unijnych.

Z trzeciego miejsca na liście PiS wystartuje w najbliższych wyborach Robert Telus. O mandat poselski powalczy też starosta konecki Grzegorz Piec.

Grzegorz Chwaliński, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu został laureatem konkursu "Nagroda Twórcza", który zorganizował samorząd Mazowsza. To prestiżowe wyróżnienie trafia do ludzi, którzy zarażają kreatywnością i pomysłowością, a ich twórczość wzbogaca i promuje mazowiecką kulturę.

W Radzyminie odbyły się centralne uroczystości upamiętniające zwycięską walkę Polaków z bolszewikami. W trakcie uroczystości marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisali list intencyjny w sprawie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej.

Tędy nie przejedziecie

19 sierpień 2019

Ponownie zamknięty został ruch pod wiaduktem kolejowym na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie.

W przyszłym roku w Kozienicach zostanie otwarty dzienny dom pobytu, w którym seniorzy będą mogli aktywnie spędzać czas. Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z rządowego programu „Senior+”.

SKARfest 2019 powraca na koncertową mapę Polski - 6 i 7 września w Skarżysku Kamiennej zagrają największe kapele rockowe w Polsce. Ostatni SKARfest odbył się tu 11 lat temu.

W Radomiu odbędzie się I Memoriał Karola Gutkowskiego. Wezmą w nim udział koszykarze HydroTrucku Radom, Legii Warszawa, Startu Lublin i Polpharmy Starogard Gdański.

Wojciech Włodarczyk podpisał kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom. To 29-letni przyjmujący.

Były koncerty, atrakcje dla najmłodszych oraz nagrody burmistrza, czyli tzw. Koneckie Glorietty.

Święto dziękczynienia za plony w powiecie kozienickim odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. W tym roku gospodarzem dożynek będzie Sieciechów. W trakcie uroczystości odbędzie się konkurs na najładniejszy wieniec oraz najładniejszy ogród w gminie. Na scenie wystąpią m.in. zespół Mejk i TerazMy.

Do 30 sierpnia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie z programu "Aktywny samorząd".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4