Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Aktywnie i zdrowo/Co robić, żeby kręgosłup nie bolał?

Informacje z regionu

Co robić, żeby kręgosłup nie bolał?

24 listopad 2017 / Tekst

Statystyki mówią, że nawet 80% z nas skarży się na ból kręgosłupa. Przyczyną tej dolegliwości jest przede wszystkim siedzący stryb życia. Kolejne powody tego, że kręgosłup nas boli to nadwaga, brak aktywności fizycznej, niewłaściwa postawa podczas siedzenia, niewygodne łózko na którym śpimy, niewłaściwe oddychanie, stres kumulujący się przede wszystkim w odcinku szyjnym kręgosłupa, w przypadku kobiet wysokie obcasy, a rowerzystów - niewłaściwie ustawione siodełko roweru.

Od lat specjaliści tłumaczą, że najlepszym lekiem na bóle kręgosłupa jest ruch - wystarczy codzienny spacer. Ważne jest też to, by podczas długiego siedzenia od czasu do czasu przejść się przez kilka minut. Nie można też zapomnieć o właściwej postawie podczas samego siedzenia.

Warto także uprawiać jakiś sport. Na ból kręgosłupa bardzo dobre jest pływanie w stylu grzbietowym czy aquaaerobic. Wiele kubów fitness proponuje także specjalne zajęcia, które pomagają pozbyć się bólu. Bardzo ważne jest też właściwie odżywianie - im jesteśmy grubis, tym więcej kilogramów musi dźwigać nasz kręgosłup.

Posłuchaj rozmowy o tym jak sobie radzić z bólem kręgosłupa. Z instruktorkami fitnes i trenerkami personalnymi Ewą Mindą i Olą Dudzik rozmawia Beata Okulińska:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4