Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/Andrzej i Eliza

Andrzej i Eliza

Czas relaksu

Andrzej i Eliza to bardzo popularny w latach 70. ub. zespół folkowo-rockowo-popowy, który tworzyli m.in. wokaliści Eliza Grochowiecka i Andrzej Rybiński. Przez grupę przewinęli się także tak znani muzycy, jak Zbigniew Hołdys (gitara i śpiew) oraz Czesław Mogiliński (gitara basowa i perkusja).  Andrzej i Eliza to bardzo popularny w latach 70. ub. zespół folkowo-rockowo-popowy, który tworzyli m.in. wokaliści Eliza Grochowiecka i Andrzej Rybiński. Przez grupę przewinęli się także tak znani muzycy, jak Zbigniew Hołdys (gitara i śpiew) oraz Czesław Mogiliński (gitara basowa i perkusja).

Grupa powstała w 1971 r. w Warszawie. Jeszcze w tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz na festiwalu Folk and Country w czeskiej Pradze. Grupa szybko zdobyła popularność i z powodzeniem koncertowała w krajach tzw. bloku socjalistycznego, min. w Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Bułgarii i NRD oraz we Francji, Austrii i Stanach Zjednoczonych. 'Andrzej i Eliza' nagrali 6 premierowych albumów. Występowali też na festiwalach muzycznych w całej Europie, zdobywając na większości z nich laury.Grupa powstała w 1971 r. w Warszawie. Jeszcze w tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz na festiwalu Folk and Country w czeskiej Pradze. Grupa szybko zdobyła popularność i z powodzeniem koncertowała w krajach tzw. bloku socjalistycznego, min. w Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Bułgarii i NRD oraz we Francji, Austrii i Stanach Zjednoczonych. 'Andrzej i Eliza' nagrali 6 premierowych albumów. Występowali też na festiwalach muzycznych w całej Europie, zdobywając na większości z nich laury.

Największym przebojem grupy stała się nagrana w 1974 r. piosenka 'Czas relaksu', ale wylansowali też inne przeboje, jak: 'Rzuciła mnie dziewczyna', 'Czeka nas świat', 'Dzieląc świat na pół' i 'Królem bądź, głową rusz'.Największym przebojem grupy stała się nagrana w 1974 r. piosenka 'Czas relaksu', ale wylansowali też inne przeboje, jak: 'Rzuciła mnie dziewczyna', 'Czeka nas świat', 'Dzieląc świat na pół' i 'Królem bądź, głową rusz'.

Zespół zakończył działalność w 1981 r. Andrzej Rybiński z powodzeniem rozpoczął karierę solową. Eliza Grochowiecka wyemigrowała do Niemiec, gdzie już nie kontynuowała kariery muzycznej.Zespół zakończył działalność w 1981 r. Andrzej Rybiński z powodzeniem rozpoczął karierę solową. Eliza Grochowiecka wyemigrowała do Niemiec, gdzie już nie kontynuowała kariery muzycznej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4