Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/B.J. Thomas

B.J. Thomas

Raindrops Keep Fallin' On My Head

B. J. Thomas (ur. 1942) to amerykański piosenkarz country i pop, znany najbardziej z piosenki 'Raindrops Keep Fallin' on My Head'. B. J. Thomas (ur. 1942) to amerykański piosenkarz country i pop, znany najbardziej z piosenki 'Raindrops Keep Fallin' on My Head'.

Naprawdę nazywa się Billy Joe Thomas. Pierwsze wokalne szlify zdobywał w chórze kościelnym. Potem został członkiem grupy The Triumphs, z którą w 1966 r. nagrał pierwszą płytę. Kolejny krążek nagrał jeszcze w tym samym roku, tym razem była to płyta solowa. Naprawdę nazywa się Billy Joe Thomas. Pierwsze wokalne szlify zdobywał w chórze kościelnym. Potem został członkiem grupy The Triumphs, z którą w 1966 r. nagrał pierwszą płytę. Kolejny krążek nagrał jeszcze w tym samym roku, tym razem była to płyta solowa.

W 1969 r. B.J. Thomas nagrał piosenkę do filmu 'Butch Cassidy i Sundance Kid' - westernu, którego bohaterami są dwaj kowboje napadający na pociągi i banki. Utwór z filmu nosił tytuł 'Raindrops Keep Fallin' On My Head' i mówił o tym jak wspaniale jest się niczym nie przejmować. Piosenka otrzymała Oscara w kategorii 'Najlepsza piosenka' i podobnie jak film, stała się ogromnym przebojem. Utwór królował przez ponad dwa lata na listach przebojów. W 1969 r. B.J. Thomas nagrał piosenkę do filmu 'Butch Cassidy i Sundance Kid' - westernu, którego bohaterami są dwaj kowboje napadający na pociągi i banki. Utwór z filmu nosił tytuł 'Raindrops Keep Fallin' On My Head' i mówił o tym jak wspaniale jest się niczym nie przejmować. Piosenka otrzymała Oscara w kategorii 'Najlepsza piosenka' i podobnie jak film, stała się ogromnym przebojem. Utwór królował przez ponad dwa lata na listach przebojów.

W latach 70. ub. w. piosenki wokalisty nadal cieszyły się du za popularnością, wśród nich m.in.'Rock and Roll Lullaby”, 'No Love”, 'Everybody’s Out of Town”, 'Mighty Clouds of Joy” i 'Don’t Worry Baby”. W 1972 r. wystąpił w westernie 'Jory' i nagrał piosenke o tym samym tytule.W latach 70. ub. w. piosenki wokalisty nadal cieszyły się du za popularnością, wśród nich m.in.'Rock and Roll Lullaby”, 'No Love”, 'Everybody’s Out of Town”, 'Mighty Clouds of Joy” i 'Don’t Worry Baby”. W 1972 r. wystąpił w westernie 'Jory' i nagrał piosenke o tym samym tytule.

W latach 80. ub. w. popularność piosenek Thomada juz nieco spadła, choć nadal cieszył się popularnością swoich fanów. Nagrał wtedy m.in. dwa słynne duety - pierwszy z Jennifer Warnes 'As Long As We Got Each Other”, a drugi z Dusty Springfield (tę samą piosenkę).W latach 80. ub. w. popularność piosenek Thomada juz nieco spadła, choć nadal cieszył się popularnością swoich fanów. Nagrał wtedy m.in. dwa słynne duety - pierwszy z Jennifer Warnes 'As Long As We Got Each Other”, a drugi z Dusty Springfield (tę samą piosenkę).

Po 2000 r. działalność artystyczna wokalisty osłabła, ale do dziś sporadycznie koncertuje.Po 2000 r. działalność artystyczna wokalisty osłabła, ale do dziś sporadycznie koncertuje.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4