Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/B.J. Thomas

B.J. Thomas

Raindrops Keep Fallin' On My Head

B. J. Thomas (ur. 1942) to amerykański piosenkarz country i pop, znany najbardziej z piosenki 'Raindrops Keep Fallin' on My Head'. B. J. Thomas (ur. 1942) to amerykański piosenkarz country i pop, znany najbardziej z piosenki 'Raindrops Keep Fallin' on My Head'.

Naprawdę nazywa się Billy Joe Thomas. Pierwsze wokalne szlify zdobywał w chórze kościelnym. Potem został członkiem grupy The Triumphs, z którą w 1966 r. nagrał pierwszą płytę. Kolejny krążek nagrał jeszcze w tym samym roku, tym razem była to płyta solowa. Naprawdę nazywa się Billy Joe Thomas. Pierwsze wokalne szlify zdobywał w chórze kościelnym. Potem został członkiem grupy The Triumphs, z którą w 1966 r. nagrał pierwszą płytę. Kolejny krążek nagrał jeszcze w tym samym roku, tym razem była to płyta solowa.

W 1969 r. B.J. Thomas nagrał piosenkę do filmu 'Butch Cassidy i Sundance Kid' - westernu, którego bohaterami są dwaj kowboje napadający na pociągi i banki. Utwór z filmu nosił tytuł 'Raindrops Keep Fallin' On My Head' i mówił o tym jak wspaniale jest się niczym nie przejmować. Piosenka otrzymała Oscara w kategorii 'Najlepsza piosenka' i podobnie jak film, stała się ogromnym przebojem. Utwór królował przez ponad dwa lata na listach przebojów. W 1969 r. B.J. Thomas nagrał piosenkę do filmu 'Butch Cassidy i Sundance Kid' - westernu, którego bohaterami są dwaj kowboje napadający na pociągi i banki. Utwór z filmu nosił tytuł 'Raindrops Keep Fallin' On My Head' i mówił o tym jak wspaniale jest się niczym nie przejmować. Piosenka otrzymała Oscara w kategorii 'Najlepsza piosenka' i podobnie jak film, stała się ogromnym przebojem. Utwór królował przez ponad dwa lata na listach przebojów.

W latach 70. ub. w. piosenki wokalisty nadal cieszyły się du za popularnością, wśród nich m.in.'Rock and Roll Lullaby”, 'No Love”, 'Everybody’s Out of Town”, 'Mighty Clouds of Joy” i 'Don’t Worry Baby”. W 1972 r. wystąpił w westernie 'Jory' i nagrał piosenke o tym samym tytule.W latach 70. ub. w. piosenki wokalisty nadal cieszyły się du za popularnością, wśród nich m.in.'Rock and Roll Lullaby”, 'No Love”, 'Everybody’s Out of Town”, 'Mighty Clouds of Joy” i 'Don’t Worry Baby”. W 1972 r. wystąpił w westernie 'Jory' i nagrał piosenke o tym samym tytule.

W latach 80. ub. w. popularność piosenek Thomada juz nieco spadła, choć nadal cieszył się popularnością swoich fanów. Nagrał wtedy m.in. dwa słynne duety - pierwszy z Jennifer Warnes 'As Long As We Got Each Other”, a drugi z Dusty Springfield (tę samą piosenkę).W latach 80. ub. w. popularność piosenek Thomada juz nieco spadła, choć nadal cieszył się popularnością swoich fanów. Nagrał wtedy m.in. dwa słynne duety - pierwszy z Jennifer Warnes 'As Long As We Got Each Other”, a drugi z Dusty Springfield (tę samą piosenkę).

Po 2000 r. działalność artystyczna wokalisty osłabła, ale do dziś sporadycznie koncertuje.Po 2000 r. działalność artystyczna wokalisty osłabła, ale do dziś sporadycznie koncertuje.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4