Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/Halina Benedyk

Halina Benedyk

Frontiera

Halina Benedyk to polska wokalistka popowa, która w latach 80. ub. wieku zdobyła ogromną popularność, dzięki wykonaniu, razem z włoskim wokalistą Marco Antonellim , piosenki 'Frontiera' (Granica).

Pochodzi ze Szprotawy w woj. lubuskim. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec i fletu. Zadebiutowała w 1983 r. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Już rok później, będąc świeżo upieczoną maturzystką, zaśpiewała piosenkę, która w I. poł. lat 80. zrobiła z niej ogromną gwiazdę - to słynna 'Frontiera' (Granica). Wykonała ją na Festiwalu Interwizji w Sopocie. Pomysł, by zaśpiewała tę piosenkę razem z Marco Antonellim, zrodził się na sopockim festiwalu. Mimo, że oboje mieli zaledwie dwa dni na przygotowanie swojego występu, zajęli 3 miejsce. Na scenie, objęci, śpiewali w języku polskim i włoskim, o miłości, której nie pokona żadna granica. Piosenka stała się wielkim przebojem i królowała we wszystkich ówczesnych dyskotekach.

Zachęcona sukcesem młoda wokalistka rozpoczęła naukę w Studiu Piosenkarskim w Poznaniu i wyruszyła na trasę koncertową po Polsce. Kolejny sukces odniosła trzy lata później w 1987 r. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaśpiewała utwór 'Mamy po 20 lat' - zdobyła nagrodę publiczności i tytuł 'Miss Obiektywu'. Piosenka zdobyła też tytuł piosenki roku w plebiscycie Polskiego Radia.

W międzyczasie wyszła za mąż za Aleksandra Maliszewskiego, dyrygenta orkiestry 'Alex Band'. Początkowo towarzyszyła mężowi w koncertach, a w latach 90. zajęła się edukacją artystyczną dzieci, którą prowadzi do dziś - organizuje m.in. warsztaty wokalne i pracuje jako juror w konkursach muzycznych.

W 2010 r. Halina Benedyk i Marco Antonelli, po dwudziestu sześciu latach, spotkali się ponownie i nagrali wspólną płytę, którą zatytułowali 'Frontiera', a następnie rozpoczęli wspólne koncerty po Polsce. Płyta pojawiła się też na włoskim rynku muzycznym

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA