Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/Julio Iglesias

Julio Iglesias

Amor

W dzieciństwie nie myślał o muzycznej karierze, nie przyjęto go nawet do szkolnego chóru.

Mówiono mu, aby lepiej zajął się piłką nożną.Połączył więc studia prawnicze z grą w rezerwie Realu Madryt. Marzył o piłkarskiej karierze w hiszpańskiej lidze. Wszystko zmieniło się, gdy doszło do wypadku samochodowego. Lekarze prognozowali, że Julio być może nigdy nie będzie chodził. Jednak pomimo tych diagnoz Iglesias powoli zaczął wracać do zdrowia. Aby rozwijać sprawność własnych rąk, zaczął grać na gitarze. Kiedy wyzdrowiał, powrócił na studia, jednak droga do kariery piłkarskiej została zamknięta.

Na pytanie, jak wyobraża sobie własne życie, gdyby nie wypadek, odpowiada: "Zostałbym nudnym, sfrustrowanym adwokatem. Oczywiście, człowiek nie wie, jak mogłyby potoczyć się jego losy, a więc zwykle po prostu żyje dalej. Ale ja dziś wiem, co bym stracił, i jak wielką szansę otrzymałem od Boga: szansę poznawania ludzi, różnych kultur, cieszenia się energią, którą dają koncerty... Nie wyobrażam sobie innego życia".

Sprzedał prawie 300 milionów albumów z własnymi piosenkami na całym świecie oraz otrzymał łącznie około 2600 złotych i platynowych płyt. Według Sony Music artysta jest jednym z 10 najlepiej sprzedających się artystów muzyki w historii.

Iglesias wydał ponad 77 albumów. Śpiewa najczęściej po hiszpańsku, ale także po francusku, angielsku, włosku, niemiecku, portugalsku, nagrał też kilka utworów po katalońsku. Jest odnotowany w Księdze rekordów Guinnessa jako artysta, który nagrał najwięcej płyt w największej liczbie języków.

Dotychczas zagrał  około 5000 koncertów.

Zyskał popularność jako wykonawca romantycznych ballad, które w połączeniu z jego własną aparycją i wyglądem dżentelmena, dało mu niebywały sukces.

75-letni obecnie wokalista jesienią 2015 r. wydał płytę "Mexico" zawierającą 12 własnych interpretacji największych przebojów muzyki meksykańskiej. I jak sam zapowiedział, ta płyta to jego ostatni album studyjny, jednak zamierza nadal występować na scenie.

2 lata temu dał trzy koncerty w Polsce, gdzie sale wypełnione były do ostatniego miejsca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4