Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Artysta tygodnia/Matthew Wilder

Matthew Wilder

Break My Stride

Matthew Wilder (ur. 1953), amerykański wokalista i autor piosenek, karierę muzyczną rozpoczynał w w latach 70. ub.w. w folkowej grupie Matthew & Peter. W 1978 r. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie początkowo nagrywał piosenki do reklam telewizyjnych i śpiewał w chórkach m.in. u Bette Midler.Matthew Wilder (ur. 1953), amerykański wokalista i autor piosenek, karierę muzyczną rozpoczynał w w latach 70. ub.w. w folkowej grupie Matthew & Peter. W 1978 r. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie początkowo nagrywał piosenki do reklam telewizyjnych i śpiewał w chórkach m.in. u Bette Midler.

W 1983 r. ukazał się jego pierwszy solowy album 'I Don't Speak the Language', który trafił na słynną listę przebojów Billboard. Właśnie na tym krążku znalazła się piosenka 'Break My Stride', która wkrótce przyniosła Wilerowi całkiem sporą popularność. Sukces odniosła także piosenka 'The Kid's American', która była nawet wyżej notowana na listach przebojów niż 'Break My Stride'.W 1983 r. ukazał się jego pierwszy solowy album 'I Don't Speak the Language', który trafił na słynną listę przebojów Billboard. Właśnie na tym krążku znalazła się piosenka 'Break My Stride', która wkrótce przyniosła Wilerowi całkiem sporą popularność. Sukces odniosła także piosenka 'The Kid's American', która była nawet wyżej notowana na listach przebojów niż 'Break My Stride'.

Kolejny album wokalisty 'Bouncin' Off the Walls' (1984) już cieszył się mniejszym zainteresowaniem. Wilder nie nagrał już więcej płyt i zrezygniwał z kariery piosenkarskiej. Zajął się jednak pisaniem piosenek i produkcją nagrań. Jego piosenki mają w swoim repertuarze takie gwiazdy, jak zespól No Doubt, Christina Aguilera, Kelly Clarkson czy Miley Cyrus.Kolejny album wokalisty 'Bouncin' Off the Walls' (1984) już cieszył się mniejszym zainteresowaniem. Wilder nie nagrał już więcej płyt i zrezygniwał z kariery piosenkarskiej. Zajął się jednak pisaniem piosenek i produkcją nagrań. Jego piosenki mają w swoim repertuarze takie gwiazdy, jak zespól No Doubt, Christina Aguilera, Kelly Clarkson czy Miley Cyrus.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4