Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/17 inwestycji za 27 milionów

Radio Plus Radom

17 inwestycji za 27 milionów

05 październik 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

W tym roku powiat radomski przebuduje 20 km dróg za 27,5 mln zł. To w sumie 17 zadań inwestycyjnych. Część jest już zakończonych.

Z budżetu powiatu pójdzie na inwestycje drogowe w tym roku ponad 19 mln zł. Reszta to środki zewnętrzne. Trzeba pamiętać także o bieżących remontach, w których częstokroć kładziony jest całkiem nowy dywanik asfaltowy. Efekty są więc podobne jak w przypadku typowych inwestycji. Na bieżące utrzymanie dróg, w tym właśnie remonty, powiat radomski wyda w tym roku 6 mln 700 tys. zł. 

Największym tegorocznym, już zakończonym zadaniem była przebudowa drogi Brzóza - Radom. To ostatni etap dużej inwestycji. Przebudowanych zostało ponad 5 km drogi. Będzie to teraz wygodna alternatywa dla krajowej siódemki w przypadku kierowców jadących do Warszawy. Zakończona została także przebudowa drogi Kiedrzyn - Małęczyn w gminie Gózd czy Walentynów - Tomaszów w gminie Iłża  za 2 mln 600 tys. zł (finansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Innym dużym zadaniem jest modernizacja drogi Polany - Krzyżanowice w gminie Wierzbica. Inwestycja znalazła się na liście rezerwowej w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. 4 mln zł wydaje na tę inwestycję powiat, a gmina Wierzbica dokłada 700 tys. zł. Trwa przebudowa drogi Młodocin - Kowala, Mniszek - Konary.

Powiat radomski złożył też dwa wnioski w ramach tegorocznej edycji tzw. schetynówek. To przebudowa drogi Wieniawa - Przytyk - Jedlińsk na terenie gminy Jedlińsk oraz drogi Kuczki - Kazimierówka - Skaryszew w gminie Gózd. Powiat będzie też starał się o pieniądze z programu samorządu woj. mazowieckiego. Województwo pokryje 60% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 4,2 mln zł. Pierwszy nabór potrwa do końca października.  W najbliższym czasie zarząd powiatu podejmie decyzję w tej sprawie.

O inwestycjach drogowych w powiecie mówił w magazynie Powiat Radomski na Fali w Radiu Plus Radom starosta Mirosław Ślifirczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA