Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Audycje Radiowe

Stanisław Karczewski gościem Radia Plus Radom

poniedziałek, 16 stycznia 2017 14:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rozważane jest zwiększenie kar finansowych za okupowanie mównicy sejmowej. Temat ma być omawiany prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu Prezydium Sejmu. - Trzeba zrobić wszystko, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji. Takie kary powinny być stosowane. Chodzi o to, aby nie dochodziło do gorszących sytuacji w polskim Sejmie - powiedział Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom.

Marszałek Karczewski odniósł się do ostatnich wydarzeń w Sejmie, gdzie część opozycji od 16 grudnia pozostawała na sali plenarnej wyrażając swój sprzeciw wobec uchwalenia ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej. - To były gorszące wydarzenia, to był smutny obraz naszej demokracji. W historii nigdy nie doszło do zablokowania fotela marszałka. To była skandaliczna sytuacja. Ale wszystkie te osoby, które brały udział w podobnych sytuacjach, zniknęły ze sceny politycznej. Taka może być przyszłość polityków, którzy tak traktują swoje obowiązki - ocenił marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski stwierdził tez, że działania opozycji miały doprowadzić do zmiany rządu. - To się nie udało. Zresztą chciałbym przypomnieć o słynnym liście opozycji wzywającym do nieposłuszeństwa. Jego treść była bardzo groźna. Te osoby, które się pod nim podpisały zachowały się bardzo nieodpowiedzialnie - ocenił polityk PiS.

Gość Radia Plus Radom skomentował także wypowiedź szefa Rady Europejskiej, byłego premiera Donalda Tuska, który powiedział, że sytuacja w Sejmie wymaga szybkiego i pozytywnego rozwiązania, także ze względu na pozycję Polski w Europie.  - Te słowa były antypolskie - powiedział krótko Stanisław Karczewski. Przypomnijmy, że Donald Tusk powiedział, że "każdy, kto będzie miał na przykład złą wolę, albo kto będzie chciał bardzo dociekliwie zbadać prawną sytuację Polski z tym właśnie dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty". 

Stanisław Karczewski wiele uwagi poświęcił również reaktywowaniu jednostki wojskowej w Nowym Mieście nad Pilicą, jak również wydziałowi lekarskiemu, który powstaje na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu. Z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim rozmawiał Radosław Mizera: