Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Audycje Radiowe

Jakub Kowalski gościem "Bilansu Dnia"

wtorek, 17 stycznia 2017 17:45 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Zażegnaliśmy konflikt w parlamencie, ale nie jest powiedziane, że do takich sytuacji już nie dojdzie w przyszłości. Myślę jednak, że nie na taką skalę, ponieważ Polacy pokazali, że nie popierają takich działań opozycji  – mówił Jakub Kowalski szef kancelarii Senatu, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 17 stycznia.

Naszego gościa pytaliśmy też, czy nie dało się uniknąć tego konfliktu? - Demonstracje były szykowane już wcześniej, opozycji bardzo na tym zależało – podkreśla Jakub Kowalski.
A dlaczego Prawo i Sprawiedliwość jest oszczędne w oświadczeniach ws. ostatnich problemów, jakie ma Prezydent Radomia? - To nie PiS stoi za tarapatami prezydenta Witkowskiego. To jego pazerność sprawiła, że ma takie problemy, a teraz robi z siebie męczennika.  Podjął się pracy w radzie nadzorczej spółki, wiedząc że łamie prawo, a kiedy pod koniec listopada zaprzysiężony został rząd PiS, dopiero w grudniu oddał pieniądze – dodaje Jakub Kowalski.
Szef kancelarii Senatu radzi też prezydentowi, by wziął się do pracy. Opublikowany ostatnio sondaż, że radomianie są zadowoleni z działań prezydenta nie przyjmuje z entuzjazmem, mówi że sondaże nie odzwierciedlają rzeczywistości, tak było chociażby z prezydentem Kosztowniakiem, przed wyborami, które przegrał. Ponadto jego zdaniem wyborcy ocenią to podczas najbliższych wyborów. Nie wyklucza w nich również swojego startu, a wśród kandydatów PiS wymienia także Annę Kwiecień, Andrzeja Kosztowniaka, czy Artura Standowicza i Wojciecha Skurkiewicza. Posłuchaj całej rozmowy

Ponadto nasz gość dobrze ocenia realizację rządowego programu 500+, jeśli chodzi o MOPS w Radomiu. Przypomnijmy, program cieszył się większym zainteresowaniem niż zakładano. Zamiast planowanych 82 do rodzin trafiły 94 miliony złotych. Opóźnień w wypłatach nie było.
W odniesieniu do propozycji PiS na temat zmiany ordynacji wyborczej, zdaniem Jakuba Kowalskiego powinna być dwu-kadencyjność prezydentów miast, wójtów, czy burmistrzów, ale kadencja powinna trwać 5 lat.