Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień gościem "Bilansu Dnia"

czwartek, 19 stycznia 2017 17:45 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Jeśli chodzi o Poradnię Leczenia Uzależnień przy radomskim szpitalu, to niestety klamka zapadła. Dziwię się, że władze miasta rezygnują z takiej placówki – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 19 stycznia.

Decyzja zapadła, jeżeli szpitale podjęły taką decyzję i uzyskały zgodę z NFZ nic nie można było zrobić – komentuje likwidację poradni posłanka PiS, była wiceprezydent Radomia odpowiedzialna za zdrowie w mieście. W tej sprawie wystosowała list do wojewody mazowieckiego. - Bardzo się dziwię, że Radom jako gmina, pan prezydent pozbawił siebie wpływu na leczenie i opiekę nad tymi pacjentami, w takim sensie nadzorczym. Jeśli oddaliśmy to dla innego podmiotu, dla którego nie jesteśmy organem prowadzącym, nie mamy też wpływu m.in. na decyzje dotyczące na przykład likwidacji – podkreśla Anna Kwiecień.
Panią poseł pytaliśmy także o program "Za życiem". W ciągu 5 lat jego realizacji zaplanowano 3,7 mld zł. W 2017 r. na ten cel będzie przeznaczonych 511 mln zł. - Jest on zaprogramowany do 2021 r. i ukierunkowany na kobiety, na rodziny w trudnej sytuacji, w trakcie ciąży i po urodzeniu dziecka – dziecka niepełnosprawnego. Póki co środki są niewielkie, bo to jest 4 tys. zł. dla kobiety, która urodzi dziecko niepełnosprawne, ale będzie też szerokie wsparcie instytucjonalne, i jeśli chodzi o asystenta rodziny, preferencje przy uzyskaniu mieszkania, dostęp do służby zdrowia, do hospicjum – tłumaczy Anna Kwiecień.
W czasie rozmowy nie brakowało również słów uznania dla MOPS w Radomiu za realizację programu 500+. Do Radomia trafiły 94 mln zł., o 12 mln więcej niż zakładano. Posłuchaj całej rozmowy