Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Audycje Radiowe

Ks. Krzysztof Dukielski przed Dniem Chorego

wtorek, 07 lutego 2017 15:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trzeba budować etos lekarza w oparciu o wartości chrześcijańskie - uważa ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, który był gościem Bilansu Dnia". 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. 

- Trzeba budować etos lekarza w oparciu o wartości chrześcijańskie. Łatwo jest sprowadzić posługę lekarza jedynie do usługi, ale w medycynie ważne jest szukanie duszy - mówił ks. Dukielski, który studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. 

Nasz gość przypomniał, że Jan Paweł II ustanawiając dzień chorego chciał pokazać światu, że wokół nas ludzie cierpiący i ludzie, którzy się nimi opiekują. - Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia, gdzie wykładają chorzy, zaś słuchaczami są wolontariusze. To spojrzenie w oczy chorego jest odkrywaniem prawdy o sensie życia - podkreślił ks. Dukielski. Dodał, że każdy chory człowiek ma swoją godność, a chorzy, którzy spotykają Chrystusa wyzwalają w ludziach wiele dobra. Z ks. Krzysztofem Dukielskim rozmawiał Radosław Mizera:

Ks. Krzysztof Dukielski ma 39 lat. Pochodzi z Radomia. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2003 roku. Przez rok był wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu. Następnie studiował na Regina Apostolorum w Rzymie mariologię i bioetykę. Przez cztery lata ks. Dukielski był proboszczem parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Poggio Cinolfo we włoskiej Abruzji.