Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Audycje Radiowe

Zbigniew Banaszkiewicz komentuje wybór szefa RE

czwartek, 09 marca 2017 18:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Platforma Obywatelska zastanawia się nad reelekcją prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Mówił o tym Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu. Naszego gościa poprosiliśmy również o gorący komentarz do wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. - To naprawdę dobry wybór. Jest patriotą i wspiera Polskę, wbrew temu co się mówi - powiedział szef radomskiej PO. 

Platforma Obywatelska zastanawia się nad reelekcją prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. - Żeby to uczynić, trzeba stworzyć front w wyborach samorządowych, żeby inni nie wystawiali swoich kandydatów. Czy będzie to również dotyczyło wspólnych list? Tego nie wiem. To będzie bardzo trudne, ale ja tego bym sobie życzył - mówił Zbigniew Banaszkiewicz.

Szef radomskiej PO był również pytany o spory drogowe pomiędzy politykami PO i PiS. Chodzi m.in. o budowę trasy NS i remont ulicy Aleje Wojska Polskiego w Radomiu. - Otoczenie prezydenta Radomia, które wywodzi się z Platformy Obywatelskiej musi się nauczyć "grzecznie prosić" o wsparcie ze strony rządu. Ale z drugiej strony politycy PiS powinni dostrzegać problemy mieszkańców Radomia, bez względu, kto rządzi w mieście - mówił gość Radosława Mizery: