Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Kwiecień: Skandaliczne działania na Józefowie

piątek, 28 kwietnia 2017 18:30 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Działania dotyczące szpitala na Józefowie są dla mnie niezrozumiałe, skandaliczne. Nie chodzi tylko o likwidację łóżek, ale także o zwolnienie 100 osób personelu białego – mówi Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 28 kwietnia.

W ten sposób Anna Kwiecień odniosła się do zapewnień Adama Struzika Marszałka Mazowsza, że szpital na Józefowie będzie się rozwijał, że będzie bazą dla kierunku lekarskiego. - Likwidacja łóżek i zwolnienie personelu to jest według pana marszałka rozwój szpitala, dla mnie to jest śmieszne, wręcz żałosne. To jest zwijanie tego miasta. Opracowaliśmy reformę, ta reforma wchodzi od 1 października i mogłaby być  szansą dla tego szpitala, również na zmniejszenie kolejek, a teraz takie decyzje mają chyba tylko pokazać, że tego zrobić się nie da – dodaje Anna Kwieceń.

Naszego gościa pytaliśmy także o spadek poparcia w sondażach. - Ja z ogromnym dystansem patrzę na te sondaże. Tak naprawdę nie ważne jest to jaki jest wynik, tylko kto zleca sondaż. Ponadto myślę, że to kolejny plan opozycji, który będzie miał finał 6 maja w Warszawie, to jest kolejna próba dokonania przewrotu. To pokazuje, że byli funkcjonariusze SB nie godzą się z odebraniem im tak wysokich emerytur – tłumaczy posłanka PiS.

Posłuchaj całej rozmowy