Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

S. Karczewski o województwie radomskim i referendum konstytucyjnym

wtorek, 09 maj 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dyskusja o zmianie polskiej Konstytucji jest bardzo potrzebna - przekonywał Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do zapowiedzi powstania trzech nowych województw w Polsce, w tym warszawskiego i ewentualnych skutkach dla regionu radomskiego.

Stanisław Karczewski powiedział, że obecna Konstytucja RP jest niedoskonała. - Wszyscy widzimy, że ma wiele braków. Nie ukrywam, że byliśmy zaskoczeni przeprowadzeniem referendum konstytucyjnym. Najlepiej przy okazji wyborów samorządowych. To dobry pomysł, który tylko zwiększy frekwencję. Oczekujemy debaty z udziałem Polaków, obywatelskiej, nie politycznej - powiedział marszałek Senatu. 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do zapowiedzi powstania trzech nowych województw w Polsce, w tym warszawskiego. - Dla naszego regionu byłoby to dobre rozwiązanie administracyjne. Na pewno to zrobimy, nie wiem czy teraz, czy w następnej kadencji. To dla nas wyzwanie - mówił Stanisław Karczewski.

Nasz gość poinformował również, że w najbliższy poniedziałek w Nowym Mieście nad Pilicą będzie przebywał Bartłomiej Grabski z Ministerstwa Obrony Narodowej, gdzie reaktywowana jest jednostka wojskowa oraz lotnisko wojskowe. - Trwa tam obecnie remont lotniska. Jednostka wojskowa płynie na rozwój regionu - powiedział marszałek Karczewski. Przypomnijmy, że jednostka wojskowa została zlikwidowana 17 lat temu. Działała od 1945 roku.

Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim rozmawiał Radosław Mizera: